Naga MarketsOkoło 50 pipsowe odbicie oglądaliśmy w ostatnich kilkudziesięciu godzinach na rynku EUR/USD i ma to związek z testem ważnych wsparć, które wskazywałem w ostatnich raportach.

Póki co ten ruch nie zmienia nic w technicznym obrazie tej pary, a ten wskazuje, że w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie bocznym, a sygnałów jego opuszczenia nie ma. Czekamy zatem na pokonanie 1.110 lub test okolic 1.1310, co dawałoby szanse na zbliżające się opuszczenie męczącego chyba wszystkich trendu bocznego.

Niespodziewany „szum informacyjny” dotyczący kierunku zmian stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, to obok technicznych sygnałów (patrz wczorajszy raport poranny) główna przyczyna mocnego odbicia na rynku funta.

Moim zdaniem na indeksie funta (powyższy wykres) wczorajsze odbicie wygląda na wypełniony ruch, a co za tym idzie oczekiwałabym kontynuacji głównego trendu czyli osłabiania brytyjskiej waluty. Przy takich założeniach ciekawym rynkiem może być obecnie GBP/USD, gdzie można oczekiwać kolejnej fali spadkowej.

Technicznym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby dla mnie pokonanie okolic 1.2650.W takim przypadku ostatnie minima byłyby pierwszym celem dla omawianej pary. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego realizowanego już z obecnych poziomów cenowych znajduje się na 1.2690.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here