Naga MarketsT-Bull to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją gier mobilnych.

tbull
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z ubiegłego piątku o około 4% przy lekko podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki była informacja przekazana przez firmę, o tym że w styczniu odnotowano już ponad 7 milionów pobrań gier na platformy mobilne. Bardzo mocny styczeń jest dobrą prognozą na cały rok. Ponadto spółka poinformowała także o otrzymaniu dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 na promocję własnej marki na rynkach zagranicznych. Kwota dofinansowania wynosi 290 775,00 zł. Dzięki dofinansowaniu spółka będzie mogło promować swoją najnowszą grę „Top Speed 2” po za granicami kraju. Na wykresie od listopada kurs porusza się w układzie bocznym, aczkolwiek każde odbicie od wsparcia wiąże się z wzrostem obrotów. Pozostaje więc mieć nadzieję, że w końcu popyt trwalej zwiększy swoją aktywność, doprowadzając do poważniejszego odbicia.

Zobacz również: Komentarz giełdowy – giełdy rosną w obliczu rozmów handlowych

Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

synektik
źródło xStation 5

Notowania spółki szły w górę o niemal 8% przy wysokich obrotach, dzięki czemu spółka osiągnęła nowe, tegoroczne maksima. Powodem zwyżki była publikacja wyników za pierwszy kwartał przesuniętego roku obrotowego. W tym okresie firma miała 11,5 mln zł zysku w ujęciu EBITDA, a wynik całoroczny za ostatnie 12 miesięcy przekroczył 14 mln zł. Jest to wynik o 94% lepszy niż rok temu. W komunikacie spółka podkreśliła, że wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale są na rekordowo wysokich poziomach. Patrząc na wykres, wydaje się, że niebawem kurs powinien atakować poziom 14,30 zł czyli szczyt z końca października.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here