Naga MarketsT-Bull [TBL], Artifex Mundi [ART] – Gorące spółki dniaProducent gier T-Bull odnotował wczoraj jedną z mocniejszych sesji od dłuższego czasu. Na wykresie technika sugeruje szanse na kontynuację zwyżki. Już wcześniej doszło bowiem do wybicia z konsolidacji i obecnie, po głębszej korekcie, pojawia się kolejne fala wzrostowa. Najbliższym celem powinno być więc wybicie szczytu przy 34,90 zł. Szukając powodów mocniejszego zachowania kursu, pojawia się tylko informacja o nowej grze. Od wczoraj na platformie Steam, gracze mogą dodawać do listy życzeń grę Chop Shop Simulator. Możliwe, że zwyżka podczas wczorajszej sesji wiąże się z tym, że spółka specjalizuje się w grach o tematyce motoryzacyjnej, co może oznaczać, że gra ma większe szanse na sukces.

    • T-Bull zapowiedział grę Chop Shop Simulator
    • Kurs spółki wyraźnie zyskuje
    • Artifex Mundi z coraz lepszymi wynikami

Rozgrywka ma polegać na prowadzeniu tzw. dziupli czyli nielegalnego warsztatu z kradzionymi samochodami. „Do zadań szefa grupy prowadzącej działalność niezupełnie zgodną z prawem, należy przede wszystkim decyzja, co zrobić z otrzymanym „asortymentem” – zalegalizować go i sprzedać czy może rozłożyć na części? Należy jednak pamiętać, że każdy biznes wymaga odpowiedniego podejścia, szczególnie na tak konkurencyjnym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowa gra spodobała się inwestorom

Aby otrzymać towar najwyższej jakości, należy skrzętnie przygotować plan kradzieży, dobrać odpowiedni i zaufany zespół specjalistów, a na końcu właściwie ustalić kwestie logistyczne, aby nie przyciągały niechcianej uwagi” – podano w opisie gry.

tbull


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Poprawa wyników

W poniedziałek wynikami za grudzień pochwalił się inny producent gier Artifex Mundi. Spółka pozytywnie zaskakuje pod tym względem od pewnego czasu. W grudniu szacunkowe, skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynosiły łącznie 2,49 mln zł, co oznacza wzrost o 41% r/r. Od początku 2020 r. przychody Artifex Mundi wzrosły, według wstępnych danych, o 54%, do 25,7 mln zł. To najwyższy poziom przychodów w dotychczasowej historii spółki. W całym IV kwartale Artifex Mundi wypracował 6,8 mln zł przychodów, o ponad połowę więcej niż rok wcześniej.

artifex mundi

„Liczymy, iż w 2021 r., m.in. dzięki dalszemu rozwojowi ‘Unsolved’, będzie co najmniej równie udany jak miniony, a naszym Akcjonariuszom nie zabraknie podstaw dla inwestycyjnej satysfakcji z udziału w naszym projekcie” – skomentował prezes Przemysław Błaszczyk, cytowany w komunikacie. W ostatniej rekomendacji z października, akcje spółki wyceniono na 13,90 zł. Od połowy 2020 roku kurs porusza się jednak w konsolidacji. Obecnie mamy silne odbicie i wydaje się, że niebawem dojdzie do kolejnego ataku na opór w rejonie 11,30 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here