Naga MarketsProducent gier na urządzenia mobilne, spółka T-Bull wczoraj jako siódma w tym roku debiutowała na warszawskiej giełdzie. Pomimo mocnego startu spółka zdaje się dopiero rozpędzać. W dzisiejszym komunikacie ogłoszono zawarcie umowy z grupą Xiaomi. 


T-Bull – polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i wydawaniem gier mobilnych, dotychczas notowane na NewConnect, od wczoraj członek GPW coraz bardziej przyspiesza. Spółka informuje dziś w komunikacie, że ma umowę na dystrybucję gier z Beijing Wali Internet Technologies, spółką z grupy Xiaomi. Firma odpowiedzialna będzie za dystrybucję, marketing i promocję Wrocławskiego studia, dodatkowo obsługując gry w sklepie Xiaomi/Mi Game Center na rynku chińskim.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wypowiada się sam założyciel i prezes spółki, Grzegorz Zwoliński: “Umowa na dystrybucję gier na platformie Mi Game Center pozwoli nam dotrzeć do konsumentów, do których wcześniej mieliśmy ograniczony dostęp. Największym źródłem pobrań naszych gier jest sklep Google Play, który jest tam po prostu niedostępny. W tej chwili z naszą ofertą możemy trafić do szerokiej grupy blisko 200 milionów azjatyckich graczy preferujących system Android. To ogromny potencjał biznesowy i szansa dla naszej spółki. Zakładamy, że jest to pierwszy etap naszej ekspansji do chińskich sklepów z aplikacjami mobilnymi

Jak podano w dzisiejszym komunikacie spółki – umowa dotyczy dwóch gier – “Top Speed” oraz “Top Speed 2”. Pierwsza wymieniona gra odnosiła już spory sukces i ma na swoim koncie ponad 31 milionów pobrań ze średnia wartość transakcji w grze wynoszącą 5,23 USD. Drugi tytuł, który zgodnie z założeniami spółki będzie istotnie atrakcyjniejszy od pierwszej części gry ma zaplanowaną premierę na IV kwartał 2018 r.

Podpisanie umowy z grupą Xiaomi to kamień milowy dla polskiej spółki. Jak możemy prześledzić – sklep Xiaomi “Mi Game Center” posiada około 200 mln zarejestrowanych użytkowników. To ogromne możliwości mając na uwadze, że przez następne trzy lata rynek chiński ma osiągnąć wartość 50,7 miliarda dolarów – jak wynika z raportu firmy Newzoo, analizującej dane rynkowe o grach. Stanowi to zatem duży potencjał dla wrocławskiego dewelopera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: LPP testuje istotny opór
Następny artykułStopa bezrobocia w UE najniżej od kwietnia 2008 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here