Naga MarketsChińczycy wpadli w szał zakupów złotego kruszcu. |źródło: wwwbusinessinsider.com
Chińczycy wpadli w szał zakupów złotego kruszcu. |źródło: wwwbusinessinsider.com

Złoto ma za sobą ciężkie miesiące – aktualnie znajdujemy się na poziomach z końcówki 2009 roku i wygląda na to, że nieubłaganie podążamy w kierunku równych 1000 USD za uncję. Inwestorzy posiadający krótkie pozycje zacierają ręce, podczas gdy tym, którzy zakupili kilka lat temu fizyczne złoto pozostaje nic innego jak cierpliwe czekanie na odwrócenie się trwającego trendu. Jednak najnowsze odkrycie chińskich naukowców może sprawić, że obecne na złocie niedźwiedzie otrzymają dodatkowe wsparcie.


Wszystko przez to, że po trzech latach poszukiwań i badań dna morskiego w Zatoce Pohaj odnaleziono żyłę złota o przewidywanej masie 470 ton. Każdy pokład przewyższający masą 20 ton uważany jest za duży – informują chińskie media.

Złoto o wartości setek milionów dolarów jest pierwszym takim znaleziskiem w chińskich wodach terytorialnych. Do tej pory złoto wydobywano z kopalń umiejscowionych 1000 metrów pod powierzchnią ziemi, odkryte złoże znajduje się na dwa razy większej głębokości, w dodatku pod wodą. “Choć nasza technologia pozwala na wydobycie kruszcu z pod powierzchni morza, ilość odkrytego złota i jego umiejscowienie powoduje, że zaistniała konieczność dalszego prowadzenia prac nad rozwojem technologii wydobywczych” – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami członek Shandong Third Institute of Geological and Mineral Exploration, odkrywcy złoża.

Złoto
Złoto drugi raz w przeciągu 12 miesięcy dobija do poziomów z 2009r. Chińskie odkrycie spowoduje dalsze dynamiczne spadki?

Dobra inwestycja na złe czasy

Silna deprecjacja juana ostatniego lata spowodowała, że tysiące Chińczyków ruszyło na zakupy czegoś bardziej trwałego. Niższe ceny złota zachęciły kupujących do wykreowania popytu w wysokości 1 121 ton złotego kruszcu w samym tylko trzecim kwartale tego roku. To aż o 8 punktów procentowych więcej niż w roku ubiegłym. To znaczny skok w porównaniu do pierwszej połowy tego roku – komentują analitycy.

Rozpocznij handel na złocie razem z FxGrow.

Działalność banku centralnego Chin i globalne, niskie ceny złota zachęciły Chiny do przeznaczenia oszczędności na zakup złota. A możliwość posiadania czegoś realnego, namacalnego w swoim portfelu inwestycyjnym jest szczególnie ceniona w niepewnych czasach w jakich znalazły się Chiny.

Odpowiedzialni za odkrycie naukowcy studzą jednak emocje. Od czasu odkrycia do pierwszego wydobycia złota ukrytego pod powierzchnią chińskich wód może upłynąć jeszcze sporo czasu. “Trudność tego przedsięwzięcia porównywalna jest z wysłaniem wahadłowca w przestrzeń kosmiczną” – stwierdził jeden z kierujących projektem. Instytut zapowiedział, że podjął już współpracę z Laizhou Rehi Mining Co. w celu jak najszybszego rozpoczęcia przemysłowego wydobycia w zatoce Pohaj.

Zatoka Pohaj - to tu naukowcy odkryli ponad 470 ton złota.
Zatoka Pohaj – to tu naukowcy odkryli ponad 470 ton złota.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/GBP, AUD/JPY, GBP/NZD
Następny artykułMorgan Stanley zapowiada wielkie zmiany
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

3 KOMENTARZE

  1. O cenach złota. Nie ukrywam, że jestem trochę “zielony” w tym temacie i chciałem poznać opinię osób bardziej zagłębionych w temat niż ja 🙂

  2. Wszystko wskazuje na to, że to świetny moment na inwestycję. Patrzyłem ceny na złota-uncja.pl i jest progress od ostatniego czasu. Martwi mnie tylko, że przez jakieś moje braki w rozumowaniu całego systemu coś przekombinuje. A wy co o tym sądzicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here