Naga MarketsZa nami pierwszy piątek miesiąca co oznacza, że rynek poznał najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Grudniowe payrollsy nie spełniły oczekiwań ankietowanych ekonomistów czym przyczyniły się do dalszej wyprzedaży dolara amerykańskiego. Analitycy Royal Bank of Canada kontynuują jednak temat zatrudnienia…


Wydaje się, że kanadyjski rynek pracy przeczy grawitacji – czytamy w weekendowym przeglądzie makroekonomicznym RBC. Dane opublikowane w piątek poinformowały świat o drugim już z kolei miesiącu w trakcie którego rośnie poziom zatrudnienia u północnego sąsiada USA. W całym 2017 roku pracę Kanada zdołała stworzyć 422 tysiące miejsc pracy co jest najlepszym wynikiem od piętnastu lat! Jednocześnie stopa bezrobocia spadła o ponad jeden punkt procentowy osiągając w grudniu wartość 5,7%. Ostatni raz tak niska wartość wskaźnika została opublikowana w styczniu 1976 rokukomentują analitycy RBC.

Inflacja zarobków rośnie 2,9% w stosunku do roku poprzedniego, potwierdzając prognozy dotyczące zaciśniających się warunków na kanadyjskim rynku pracy. Royal Bank of Canada jest zdania, że wzrostowy trend w wartościach wskaźników utrzyma się również w nadchodzących miesiącach nowego roku. Skutek lepszych warunków na krajowym rynku pracy jest zazwyczaj jednoznaczny – poziom inflacji powinien kontynuować ruch w górę. Bank of Canada z uwagą śledzi wewnętrzny rynek pracy i naszym zdaniem ostatnie publikacje pozytywnie wpłyną na prognozy członków BoC dotyczące ścieżki stóp procentowych – przekonują analitycy RBC.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Rynek spodziewa się kolejnych podwyżek stóp już w styczniu oraz marcu. Zdaniem banku ten scenariusz jest dość agresywny, choć biorąc pod uwagę minione dwanaście miesięcy i wpływ rynku pracy na poziom inflacji w Kanadzie BoC może być zmuszony do trzech podwyżek stóp w 2018 roku. Na nie prawdopodobnie będziemy musieli poczekać – RBC prognozuje zmianę polityki BoC w styczniu, kwietniu i lipcu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURNZD – spadki po wyjściu z kanału wzrostowego
Następny artykułEthereum – nowe szczyty, zapchana sieć i wysokie prowizje?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here