Naga MarketsBanco Santander uruchomił nową usługę płatności zagranicznych, wykorzystującą technologię blockchain – „Santander One Pay FX”. Grupa Santander jest pierwszym bankiem, który wdraża usługi płatnicze oparte o blockchain jednocześnie w wielu krajach, w tym w Polsce.


Szybkość, prostota i transparentność

„Santander One Pay FX” umożliwia klientom wykonywanie międzynarodowych przelewów pieniężnych realizowanych tego samego dnia. Usługa jest szybsza niż przelewy tradycyjne, ale też i transparentna – klient widzi dokładną kwotę w walucie docelowej, jaką otrzyma odbiorca, jeszcze przed zatwierdzeniem przelewu. Z rozwiązania mogą korzystać klienci detaliczni w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Polsce. Na naszym rynku usługa będzie dostępna także dla klientów biznesowych.

Blockchain w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK aktywnie uczestniczy w procesie digitalizacji polskiego sektora bankowego. Naszym priorytetem jest zapewnianie klientom najlepszych doświadczeń w korzystaniu z usług finansowych, zapewniając użytkownikom wygodny dostęp do różnorodnych form płatności online.

Obecnie klienci Banku Zachodniego WBK mogą wykonywać w technologii blockchain określone płatności międzynarodowe do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem bankowości internetowej. Planowane jest systematyczne poszerzanie usługi – po przelewach do Wielkiej Brytanii udostępnione będą przelewy z Wielkiej Brytanii do Polski, następnie do Hiszpanii.

Wdrożenie „Santander One Pay FX” w kolejnych krajach zaplanowane jest na dalsze miesiące.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here