Naga Markets

Szybka realizacja zleceń: dlaczego jest ważna?Trading to zajęcie, które opiera się na zyskiwaniu przewagi. Można ją zdobyć przez umiejętności analizy technicznej i fundamentalnej, czy odpowiednią dozę edukacji i wyczucia. Przewagę można zyskać również dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi: w przypadku kontraktów CFD te zapewniane są przez brokera. Niezawodna i sprawnie działająca platforma to kluczowy aspekt tradingu. Wśród wielu cech platformy, olbrzymie znaczenie ma szybkość realizacji transakcji.

  • Nowoczesne systemy informatyczne zapewniają szybką realizację zleceń
  • Przykładem takiego systemu jest sieć oparta na modelu ECN
  • Wyższa szybkość realizacji zlecenia, to większa szansa na wykonanie go po zakładanej cenie
  • Artykuł został przygotowany we współpracy z brokerem Vantage Markets

Realizacja zlecenia – nowoczesne systemy to wysoka szybkość jego wykonania

Zacznijmy od podstaw. W skrócie: realizacja to zakończenie zlecenia kupna lub sprzedaży kontaktu.

Realizacja zlecenia ma miejsce, gdy zostaje ono wypełnione, a nie gdy inwestor je składa. Kiedy inwestor składa zlecenie, jest ono przesyłane do brokera, który następnie określa najlepszy sposób jego realizacji.

Jak to zwykle bywa, istnieje kilka sposobów realizacji transakcji i obejmują one zarówno metody ręczne, jak i automatyczne. Kiedyś, w czasach giełd opartych “na papierze”, zlecenia realizowane były ręcznie przez maklerów krzątających się w gąszczu inwestorów i kart zleceń. Okrzyki, tumult i tłok zdecydowanie nie pomagały w pracy brokera.

Obecnie, człowieka zastąpiły wydajne systemy informatyczne, które błyskawicznie wykonują zlecenia, a ograniczeniem w gruncie rzeczy są jedynie przepustowość sieci i czas działania odpowiedniego algorytmu. Przykładem takiego rozwiązania jest ECN (Electronic Communications Network).

ECN łączy potencjalnych kupujących i sprzedających handlujących kontraktami czy papierami wartościowymi. Sieć typu ECN pozwala maklerom i traderom handlować bez udziału osób trzecich, oferując inwestorom prywatność, niezawodność i wysoką szybkość.

Co istotne, ECN umożliwia handel także poza tradycyjnymi godzinami handlu.
Natomiast jednym z minusów korzystania z ECN jest to, że korzystanie z sieci tego typu przeważnie wiąże się z pewnymi opłatami transakcyjnymi czy prowizjami.

Jednak bez ECN, dopasowanie do siebie kupujących i sprzedających trwałoby znacznie dłużej, utrudniając wejście lub wyjście z pozycji oraz zwiększając koszty i ryzyko związane z handlem.

XTB

Dlaczego szybkość realizacji zlecenia jest ważna?

Jeśli złożone zlecenie jest zleceniem rynkowym to szanse, że zostanie ono rozliczone po pożądanej cenie jest bardzo wysokie. Im szybsza sieć, tym szybsza realizacja transakcji i tym samym wyższe prawdopodobieństwo realizacji po dokładnie zamierzonej cenie.

Jak łatwo się domyślić, nie zawsze jest tak, że cena po której zlecenie zostało wykonane jest ceną wpisaną pierwotnie w zleceniu. Trading związany jest z ryzykiem, a szanse pojawienia się takiej różnicy jest kolejnym czynnikiem ryzyka. Jest on bezpośrednio związany z możliwym opóźnieniem pomiędzy złożeniem zlecenia a jego realizacją. Wniosek: szybsza realizacja transakcji jest w tradingu niezwykle ważna.

Vantage Markets zapewnia wysoką szybkość realizacji zlecenia

Przykładem brokera oferującego konto w oparciu o model ECN jest Vantage Markets wraz ze swoim profilem “Raw ECN”.

Wszystkie konta Raw ECN są bezpośrednio podłączone do sieci światłowodowej zapewniającej przepustowość nawet do 100 GB/s. Vantage Markets twierdzi, że jest to rozwiązanie umożliwiające najszybszą możliwą realizację transakcji na rynku Forex

Według danych przedstawionych przez Vantage, średnia szybkość realizacji transakcji wynosi od 100 do 250 milisekund. Serwery i centra danych brokera znajdują się w Nowym Jorku i Londynie, a dodatkowe centra danych m.in. także w Hong Kongu, Singapurze czy Sydney.

Wypróbuj konto w Vantage Markets

Więcej o brokerze Vantage Markets pisaliśmy tutaj: Vantage – co to za broker?Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSprzedaż Roche w III kw. spada o 6%. Akcje spółki rosną jednak ponad 1%
Następny artykułWtorkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 18 października 2022 roku
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here