Naga MarketsSpołeczność BTCSzwedzka giełda kryptowalut QuickBit poinformowała w poniedziałek, 22 lipca br., że w wyniku problemów technicznych z bazą danych doszło do naruszenia poufnych danych użytkowników platformy. W ogłoszeniu QuickBit ujawnił, że dane osobowe, takie jak nazwiska, adresy, adresy e-mail i informacje o kartach 2% jego klientów zostały ujawnione.


Giełda uspokaja użytkowników

Giełda zapewnia jednak, że żadne hasła, numery ubezpieczenia społecznego, pełne informacje o koncie lub karcie kredytowej, informacje o kryptowalutach, klucze prywatne, czy też transakcje finansowe nie zostały ujawnione, ani naruszone.

– QuickBit przyjął niedawno zewnętrzny system dodatkowej kontroli bezpieczeństwa klientów. W związku z dostawą tego systemu znajdował się on na serwerze, który od kilku dni jest widoczny poza zaporą sieciową QuickBit i tym samym dostępny jest dla osoby posiadającej odpowiednie narzędzia – wyjaśnia przyczyny całego zajścia giełda QuickBit.

Zobacz także: Messari obala mit dot. Bitcoina! Przestępcy wolą gotówkę od BTC

Przedstawiciele platformy twierdzą, że ich technicy podjęli kroki w celu zapewnienia, że wszystkie serwery są chronione i zapobiegają możliwości wystąpienia podobnych incydentów w przyszłości, dodając, że ujawnią publiczną wersję raportu o incydencie na swojej stronie internetowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFunt w centrum uwagi przed ostatecznym wyborem nowego Premiera
Następny artykułSpadki cen kukurydzy hamują, pszenica z korektą po dynamicznej zniżce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here