Naga MarketsRiksbank pozostaje z ujemną stopą repo

W trakcie czwartkowej sesji punktualnie o godzinie 9:30 inwestorzy poznali najnowszą decyzję Szwedzkiego Banku Narodowego ws. stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, Riksbank zdecydował się na podwyżkę o 25 pb., co pozwoliło na zniwelowanie ujemnych stóp do poziomu 0,0%. Jest to zarazem druga podwyżka banku od lipca 2010 roku. Mats Hydén, analityk Nordea Markets zauważa, że Riksbank podniósł główną stopę procentową o 25 pb do zera, podczas gdy stopa repo pozostała niezmieniona.


Riksbank: Neutralna podwyżka stóp o 25 pb – Nordea

Zastrzeżenia dwóch członków zarządu były bardziej po gołębiej stronie oczekiwań rynkowych. Jednocześnie treść komunikatu prasowego na temat przyszłych opcji polityki pozostała niezmieniona od października. To dało trochę bardziej jastrzębi wydźwięk niż oczekiwaliśmy. Podwyżka stóp jest raczej neutralnym sygnałem. Na tę chwilę ciężko przewidzieć możliwe implikacje tej decyzji dla kursów walutowych – napisano w raporcie.

riksbank– Ucieczka przed ujemną stopą procentową może być głównym czynnikiem, który ostatecznie wpłynął na decyzję banku. Wierzymy w niezmienioną stopę repo w całym 2020 r. QE: Bez zmian. 45 mld zostanie zakupionych między lipcem 2019 r. a grudniem 2020 r. – podsumowano.

Kurs EURSEK na interwale tygodniowym, źródło tradingviewcom
Kurs EURSEK na interwale tygodniowym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here