Naga Marketsflaga szwecjiZastępczyni prezesa szwedzkiego banku centralnego niedawno poinformowała opinię publiczną o badaniach dot. CBDC.

  • Szwecja pracuje nad cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).
  • O sprawie poinformowała zastępczyni prezesa szwedzkiego banku centralnego.
  • Jak widać, CBDC stają powoli trwałym trendem na rynku finansowym.

Szwecja stworzy cyfrową koronę

Waluty cyfrowe banku centralnego mogą stać się wkrótce trwałym trendem. Nad cyfrowym juanem pracuje Pekin. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że szwedzki bank centralny, Sveriges Riksbank, bada technologię rozproszonych ksiąg rachunkowych (DLT) pod kątem weryfikacji koncepcji CBDC. Potwierdziła to dziś zastępczyni prezesa banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technologia, której używamy, to DLT o nazwie Corda – powiedziała w środę Cecilia Skingsley, wiceprezes szwedzkiego banku centralnego, podczas panelu CfC St. Moritz.  – Powodem, dla którego używamy Corda, nie jest to, że uważamy, że Corda jest najlepszym i optymalnym wyborem dla ewentualnej przyszłej e-korony, ale kiedy przeprowadzaliśmy nasz proces zakupów, oferta Accenture oparta na Corda, którą otrzymaliśmy, była tą, która spełniała nasze kryteria – dodała.

Kiedy cyfrowa korona pojawi się na rynku?

Riksbank nawiązał współpracę z firmą doradczą Accenture w zakresie badania technologii blockchain już pod koniec 2019 r. Skingsley zauważyła, że bank pracuje już nad koncepcją e-korony od ponad roku.

Dodała jednak, że kraj nie potwierdził jeszcze czy i kiedy szwedzkie CBDC pojawi się na rynku.

– Chociaż badamy tę kwestię, Riksbank nie zdecydował się jeszcze na emisję e-korony. Nadal jesteśmy w fazie, w której badamy różne opcje. Riksbank tworzy więc dowód słuszności koncepcji dla e-korony i robimy to, aby lepiej zrozumieć, jak e-korona może działać w rzeczywistości – powiedziała.

Przypomnijmy, że nad cyfrowym juanem pracują Chiny. Możliwe, że ta forma CBDC pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Do 5 lat ma też powstać cyfrowe euro, nad którym będzie pracował Europejski Bank Centralny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here