Naga MarketsSzwajcaria znana jest przede wszystkim z Alp oraz bezpiecznych, szwajcarskich banków. Coraz częściej jednak o Szwajcarii mówi się jako o stolicy światowych kryptofinansów, co zdaje się potwierdzać wczorajszy news o szwajcarskim startupie, który zamierza stworzyć bank kryptowalut. Głośno robi się również o Tiberius Group, która zamierza zabezpieczyć swoje ICO między innymi metalami szlachetnymi. 


Nowa kryptowaluta ma zostać stworzona do końca tego roku, a jej kapitalizacja ma być w całości pokryta metalami takimi jak złoto czy platyna ale również miedź, aluminium, nikiel, kobalt, czy cyna. Wiemy już, że token zgodny jest z obowiązującymi w Szwajcarii przepisami, a jego cena początkowa sięgać będzie 70 centów.

Kryptowalutowe złoto

Podaż nowego tokenu będzie regulowana przez siły popytu i podaży, a przede wszystkim ograniczona do ilości i wyceny metali będących w posiadaniu grupy Tiberius. Wiadomo już, że zakup tokenu będzie możliwy na estońskiej giełdzie kryptowalut LaToken.

To nie pierwszy tego typu projekt – w tym roku w Dubaju zadebiutował OneGram, który również oparty jest na złocie. Jednak zdaniem Adriana Asha z BullionVault tego typu projekty są niepotrzebnym marnowaniem potencjału.

Osoby odpowiedzialne za te projekty próbują rozwiązać problem, który nie istnieje. Cały ten pomysł mógłby zostać zorganizowany bez dodatkowych kosztów związanych z stworzeniem nowego łańcucha bloków – przekonuje Asha, wątpiąc w sens tworzenia kryptowaluty, której wycena oparta będzie na koszyku metali. Tą funkcję z powodzeniem już pełnią zwyczajne ETF-y.

Sprzedaż TiberiusCoin rozpoczyna się za 3 dni, a minimalna kwota inwestycji w nowy, oparty na wycenie siedmiu metali token wynosi zaledwie 100 euro. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt rozpoczął przedsprzedaż nowej gry
Następny artykułPrognozy Westpac: Pora na sprzedaż USDJPY?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here