Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicPrzy okazji dzisiejszej rocznicy decyzji SBN o uwolnieniu kursu franka szwajcarskiego, politycy i sektor finansowy w Szwajcarii narzekają na wysoki poziom ujemnych stóp procentowych (-0,75%). Swiss Bankers Association ostrzegł, że utrzymujące się ujemne stopy hamują konsumpcję, wzrost i inwestycje Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych i nie tylko.


Szwajcaria w pułapce ujemnych stóp procentowych?

Z kolei Szwajcarskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe (SVV) poinformowało, że kontynuacja takiej polityki SBN wpłynie negatywnie na system emerytalny i emerytów.

Część polityków planuje odpowiednią ustawą lub nawet ogólnonarodowym referendum zmusić SBN na przekazanie części zysków (49 mld CHF w 2019r.) do systemu emerytalnego. Prezes SNB Thomas Jordan powiedział, że ujemne stopy są niezbędne do osłabienia franka, ochrony gospodarki i uniknięcia deflacji. Kolejne posiedzenie SBN ma się odbyć 19 marca 2020 – oznajmił Bogusz Kasowski.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here