Naga MarketsSuper Czwartek rozpoczyna się… od braku zaskoczenia. Tak jak prognozowali analitycy Credit Agricole, stopy procentowe Szwajcarskiego Banku Narodowego nie uległy zmianie we wrześniu. Doczekaliśmy się jednak, kilku niewielkich, lecz pozytywnych niespodzianek. 


To, że SNB nie zmieni obecnego kształtu swojej polityki monetarnej było niemal wiadome. Rynkowy konsensus niezmiennie wskazuje na brak szans podwyżki i wiele wskazuje na to, że jeszcze przez długi czas nie będzie nam dane relacjonować takiego ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
SNB pozostanie aktywne na rynku walutowym, podejmując działania wtedy kiedy uzna za konieczne – ostrzega Bank w pierwszym akapicie opublikowanego dziś raportu. Mimo to, Szwajcarzy zwracają uwagę na brak wyraźnego przewartościowania swojej waluty, choć jak można wyczytać w oświadczeniu SNB, frank nadal pozostaje dość drogi. Bank dokonał rewizji swoich prognoz poziomu inflacji. Wskaźnik ten ma wzrosnąć o 0,4% w bieżącym roku zamiast 0,3% forsowanych przed kwartałem. Podobna dynamika wzrostu cen ma utrzymać się również w przyszłym roku. Prognozy SNB na 2019 rok zakładają wzrost poziomu inflacji o 1,1% (poprzednie prognozy mówiły o +1,0%).

W dalszej części oświadczenia SNB o monitorowaniu sytuacji gospodarczej na świecie oraz w kraju. Bank zapewnia, że nadal będzie zwracał szczególna uwagę na kondycję wewnętrznego rynku nieruchomości. Całe oświadczenie Szwajcarskiego Banku Narodowego w języku angielskim można znaleźć pod linkiem.

Reakcja rynku

Szwajcarski frank, choć z pewnym opóźnieniem, niedźwiedzio reaguje na dzisiejsze oświadczenie SNB. Pomimo względnie optymistycznego tonu publikacji, inwestorzy sprzedają CHF ze względu na panujący risk-on. Spadki szwajcarskiego franka tłumaczyli w porannym przeglądzie rynkowym analitycy Credit Agricole.

Śledź komentarze największych banków. Skorzystaj z usługi FxWatcher>>>

USD/CHFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 14.09.2017
Następny artykułPrognozy 10 dużych banków przed decyzją Banku Anglii ws. stóp!
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here