Naga MarketsPublic Domain

Założone w Szwajcarii konsorcjum Crypto Valley Venture Capital (CV VC) uruchomiło inkubator blockchain o wartości nawet 100 mln USD. Inicjatywa wstępnie została nazwana „Genesis Hub”, powstała w kantonie Zug, który zasłynął jako szwajcarska „Dolina Krypto”. Celem inkubatora ma być wspieranie rozwoju technologii blockchain oraz inwestowanie w startupy zajmujące się tą działalnością.

Rozwój blockchain na światową skalę

Obecnie inkubator wspiera 20 startupów, choć planuje docelowo sfinansować 60 nowych firm rocznie. W ramach inicjatywy, zatwierdzone startupy ukończą trzymiesięczny program CV VC otrzymując 125 tys. USD finansowania początkowego, podczas gdy najbardziej pomyślne projekty dostaną wsparcie na późniejszym etapie. Dodatkowo firmy będą miały dostęp do wsparcia i mentoringu konsultantów technologicznych konsorcjum.

Długoterminowym celem firmy jest coroczne otwieranie drzwi dla tysiąca firm z całego świata. W zamian za wsparcie finansowe, startupy będą musiały przekazać na rzecz CV VC do 8% udziałów w swojej działalności w postaci akcji lub tokenów.

Ambitne plany CV VC obejmują również założenie podobnych inkubatorów w innych krajach i rozwój globalnej sieci w najbliższych latach. Współzałożyciel CV VC Mathias Ruch powiedział, że “technologia blockchain jest zjawiskiem globalnym, więc możemy rozwijać się na całym świecie“.

ICO i IPO pójdą w parze jako sposób finansowania startupów

Ruch uważa, że Initial Coin Offerings (ICO) wraz z Initial Public Offerings (IPO) ułatwią stworzenie nowego modelu finansowania dla młodych firm. Vasiliy Suvorov, doradca CV VC i wiceprezes Crypto Valley Association, poparł tę wizję:

“ICO będą nadal użytecznym mechanizmem, ale nie będą już podstawą rynku blockchain. Mieliśmy już dość szumu na temat ICO, a teraz potrzebujemy modelu, który uwzględni wszystkie te wspaniałe pomysły technologiczne i wprowadzi je do gospodarki realnej”.

Szwajcaria stolicą ICO

Szwajcaria zajęła drugie miejsce w rankingu “najkorzystniejszych” krajów dla ICO, według badania przeprowadzonego przez analityków związanych z Crypto Finance Conference. Badanie opierało się na ogólnodostępnych danych 100 najlepszych ICO w poszczególnych krajach pod względem zgromadzonych funduszy i uszeregowanych według liczby rozpoczętych projektów.

Szwajcarski szybko rozwijający się sektor kryptowalut może mieć pełny dostęp do tradycyjnych usług bankowych już do końca roku, zniknie zatem jedno z największych ograniczeń do wzrostu tego rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here