Naga MarketsZ wczorajszych doniesień Reutersa dowiadujemy się, że Szwajcarski startup – SEBA Crypto AG, zebrał 103 miliony dolarów aby stworzyć bank oferujący usługi związane z kryptowalutami. Projekt podobno kierowany jest przez byłych bankierów instytucji UBS. 


Szwajcarski startup uruchomiony przez kilku byłych bankierów UBS – Guido Buehlera oraz  Andreasa Amschwanda – zebrał 100 milionów franków szwajcarskich, czyli około 103 milionów dolarów, w celu ustanowienia regulowanego banku kryptowalut. Nazywa się SEBA Crypto AG (SEBA) i ma siedzibę w Crypto Valley Zug. Startup poinformował dziś, że zabezpieczył fundusze od krajowych i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych i prywatnych, w tym BlackRiver Asset Management i Summer Capital.

Firma planuje ubiegać się o licencję bankową i licencję dealera papierów wartościowych od szwajcarskiego regulatora rynku finansowego FINMA. Licencja pozwoliłaby firmie na prowadzenie transakcji kryptograficznych i inwestycyjnych dla innych banków i inwestorów kwalifikowanych.

Zobacz również: USA potrzebuje regulacji rynku krypto, albo straci innowacje i startupy

Zgodnie z raportem agencji Reuters, FINMA potwierdziła, że ​​proces licencjonowania jest już w toku. Jeśli licencja zostanie przyznana, SEBA twierdzi, że ostatecznie otworzy zarówno banki internetowe, jak i fizyczne, na kryptograficzne i tradycyjne usługi finansowe. Andreas Amschwand, były globalny szef rynku walutowego i rynku pieniężnego w UBS, a obecnie przewodniczący SEBA, skomentował w ogłoszeniu: “Szwajcaria zobowiązała różne organy państwowe do ustanowienia kompleksowego i przyjaznego otoczenia regulacyjnego dla rozwoju technologii blockchain i zrównoważonego, stabilnego wzrostu aktywów kryptograficznych, co czyni Szwajcarię idealnym miejscem do wprowadzenia nowego modelu usług finansowych“.

Na początku tego miesiąca Szwajcarskie Stowarzyszenie Bankierów (SBA) wydało podstawowe wytyczne dla banków współpracujących z startupami blockchainowymi w celu zapobieżenia masowej kryptograficznej emograzji ze Szwajcarii z powodu arbitrażu regulacyjnego.

Może Cię zainteresować: Twórca Ethereum: Kryptowaluty to “naturalna ewolucja” pieniądza

Zgodnie z systemem przewidzianym przez SBA, firmy typu blockchain bez publicznych ofert na monety (ICO) powinny być traktowane jak inne małe i średnie przedsiębiorstwa. Firmy z ICO muszą przestrzegać ścisłych zasad i podlegać szwajcarskim przepisom o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (AML) oraz przepisom o “know-your-customer” (KYC).

SEBA Crypto AG dodała również, że planuje rozszerzenie swojej działalności na główne ośrodki finansowe, począwszy od Zurychu w 2019 roku. Inwestorami, którzy finansowali SEBA są takie firmy jak BlackRiver Asset Management i Hong Kong Summer Capital, a także inne podmioty ze Szwajcarii, Singapuru, Malezji, Chin i Hongkongu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here