Naga MarketsCHF, Szwajcaria, ComparicSzwajcaria podjęła kolejne kroki w drodze do regulacji kryptowalut. Tym razem krajowe Zgromadzenie Federalne (odpowiednik polskiego sejmu) zdecydowało o adaptacji istniejących przepisów dotyczących instrumentów finansowych na pole cyfrowych aktywów. Ruch ten ma na celu ujednolicenie i uproszczenie ram prawnych w Szwajcarii, dzięki czemu inwestorzy zainteresowani różnymi rynkami mogą korzystać z takich samych przepisów i rozliczać się identycznie niezależnie od pola działania.

Kryptowaluty traktowane jak inne instrumenty

Wniosek został złożony przez liberalnego posła Giovanniego Merliniego. Chciał on, żeby rozszerzyć działanie istniejących przepisów dotyczących rynków finansowych, aby obejmowały również kryptowaluty. Zgromadzenie Federalne zagłosowało pozytywnie, 99 posłów było za, 83 przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Nowe przepisy pozwolą na załatanie luk w obowiązujących regulacjach, dzięki czemu użytkownicy kryptowalut będą lepiej chronieni przed działaniem oszustów. Trudniejsza będzie również działalność przestępcza, na przykład pranie brudnych pieniędzy. Od teraz giełdy kryptowalutowe będą traktowane jako pośrednicy finansowi, w związku z czym będą podlegać nadzorowi regulatora finansowego.

Szwajcarski minister finansów Ueli Maurer rzekomo skomentował decyzję ustawodawców, że wykracza ona poza proponowane wcześniej ramy regulacyjne. W zeszłym roku minister powiedział, że zamiast tworzenia specjalnych ram prawnych dla technologii blockchain i kryptowalut, Szwajcaria powinna odpowiednio dostosować istniejące przepisy, aby uwzględniały nową technologię i jej zastosowanie na rynkach finansowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rozwój szwajcarskiego rynku

W marcu Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego, znajdujący się w Szwajcarii międzynarodowy organ bankowy, ostrzegł przed znaczącym wzrostem branży kryptowalutowej, która może potencjalnie „zwiększyć obawy o stabilność finansową oraz ryzyko odczuwane przez banki”. BCBS jest zdania, że nie należy polegać na kryptowalutach jako środku wymiany czy przechowywania wartości, a to dwie główne funkcje tradycyjnego pieniądza.

Niedawno pisaliśmy o emisji Dukascoin – pierwszej szwajcarskiej kryptowalucie emitowanej przez bank komercyjny. Dukascopy Bank stworzył projekt cyfrowego tokena, który dostępny jest w sprzedaży od 1 marca. Szwajcaria mocno interesuje się kryptowalutami i blockchain, w kantonie Zug stworzono specjalną strefę ekonomiczną do testowania rozwiązań opartych na nowej technologii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here