Naga Marketsflaga szwajcariiSzwajcarski bank cyfrowy, Swissquote, umożliwi klientom uczestnictwo w ICO za pośrednictwem swojej platformy. Właściciele kont będą mogli kupować tokeny od producenta diamentów LakeDiamond, który zbiera w ten sposób fundusze na nowe maszyny produkcyjne. 


Tylko w pierwszych pięciu miesiącach tego roku ICO pozwoliły zebrać 13,7 miliarda dolarów (14,6 miliarda CHF) różnym projektom. Tak wynika z badań PwC i Crypto Valley Association. W Szwajcarii liczba ta osiągnęła 456 milionów dolarów między styczniem a końcem maja, w porównaniu do 1,46 miliarda dolarów przez cały 2017 rok.

Warto być pionierem?

Klienci banku mogą kupować tokeny za franki szwajcarskie za pomocą ich kont handlowych. Swissquote będzie koordynował w imieniu swoich klientów handel i przechowywanie tokenów.

Swissquote jest tym samym pierwszym bankiem na świecie, który oferuje klientom taki bezpośredni dostęp do ICO. Podkreśla to CEO Mark Bürki.:

Zgodnie z naszą filozofią demokratyzacji finansów poprzez oferowanie usług, które są proste i dostępne dla wszystkich, teraz oferujemy naszym klientom możliwość pomocy w rozwijaniu nowych firm.”

Bank pozwala już jednak klientom handlować kryptowalutami. LakeDiamond zostało wybrane jako pierwsze ICO oferowane klientom. LakeDiamondexternal to założona w 2015 roku spółka wydzielona z Federalnego Instytutu Technologii (EPFL). Firma produkuje diamenty do celów przemysłowych, które są przygotowywane w laboratoriach w maszynach nazywanych reaktorami diamentowymi.

Firma zamierza zebrać 60 milionów CHF, aby dokupić 50 nowych reaktorów do swojej linii produkcyjnej. Każdy token LKD będzie wyceniony na 0,55 CHF i przejdzie do ogólnej sprzedaży na początku przyszłego roku. Klienci Swissquote otrzymują wczesny dostęp do tokenów przedsprzedażowych od dzisiaj.

LakeDiamond twierdzi, że potrzeba około 462 godzin pracy, aby wytworzyć nieoszlifowany diament, z którego można wyciąć jeden karatowy okrągły brylant. Tokeny LKD będą zaś nie tylko rodzajem tokenu użytkowego, ale też formą inwestycji. Ich właściciele mogą trzymać je w nadziei, że zyskają na wartości, jeśli firma będzie dobrze funkcjonować. W tym przypadku tokeny mogą zostać sprzedane z zyskiem w późniejszym terminie. Nie wiadomo jeszcze, na które ewentualne giełdy wejdzie token.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here