Naga MarketsW obecnym miesiącu, kurs franka (CHF) zyskuje znacznie do wszystkich kluczowych walut. Na horyzoncie pojawia się jednak obawa wyhamowania tych wzrostów w związku z potencjalnymi działaniami Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB).

Poniższa tabela pokazuje siłę walut w sierpniu (od 1 do 6 dnia). Jak widać, CHF umacniał się do każdej z wymienionych walut. Najwięcej, bo ponad 2%  zyskał do dolara australijskiego (AUD), a najmniej w relacji do euro (EUR), jedynie 0,4%.

Mapa cieplna walut | źródło: Oanda.com
Mapa cieplna walut | źródło: Oanda.com

Wojna handlowa i inflacja

Silnym wzrostem franka może być zaniepokojony bank centralny, ponieważ jego umocnienie wpływa na inflację. Dodatkowo, eskalacja wojny handlowej na linii USA – Chiny wzmocniła popyt na CHF, walutę uznawaną za tzw. bezpieczną przystań. Jednak w tym wypadku, wydaje się, że zostało to już odzwierciedlone w cenach.

W ubiegłym tygodniu, po raz drugi z rzędu znacznie zwiększyły się depozyty będące na celowniku SNB i postrzegane przez traderów jako wyprzedający wskaźnik interwencji banku. Mając na uwadze powyższe, kurs franka może zrobić sobie przerwę po silnym rajdzie.

Sytuacja techniczna na USDCHF i EURCHF

Dolar osuwał się do franka od początku obecnego miesiąca, kiedy to miał miejsce nieudany atak na opór przy 0,9950. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs USDCHF osunął się w rezultacie do strefy popytu w obrębie 0,9710. Najbliższy istotny opór wypada teraz w okolicach 0,9807.

Kurs dolara do franka (USDCHF) - wykres 4-godzinny - 7 sierpnia 2019
Kurs dolara do franka (USDCHF) – wykres 4-godzinny – 7 sierpnia 2019

Z kolei na EURCHF, cena przetestowała w poniedziałek wsparcie kanału, a wczoraj miała miejsce pierwsza wzrostowa sesja po 6 spadkach z rzędu. W przypadku przerwy w ruchu spadkowym, notowania mogą zmierzać w kierunku oporu kanału lub horyzontalnego poziomu 1,1060. Wiele zależy też od ewentualnego wzrostu napięcia w wojnie handlowej, gdzie frank mógłby ponownie wykazać się w roli bezpiecznej przystani.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs euro do franka (EURCHF) - wykres dzienny - 7 sierpnia 2019
Kurs euro do franka (EURCHF) – wykres dzienny – 7 sierpnia 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here