Naga MarketsSIXSzwajcarska giełda papierów wartościowych planuje wyemitować token cyfrowy i umożliwić usługę “pierwszej oferty cyfrowej” (IDO). Dyrektor wykonawczy SIX Stock Exchange zdradził w rozmowie z Finews, że działanie to ma na celu realizację celu dot. cyfryzacji tradycyjnych aktywów.


Thomas Zeeb wskazał, że uruchomienie cyfrowej giełdy (SIX Digital Exchange) planowane jest na rok 2020 i będzie to następstwem próby, która ma zostać zakończona późnym latem tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Mamy wiele organizacji, które chcą wprowadzić na rynek tokenizowane produkty strukturyzowane, fundusze nieruchomości itp. Ale może to być również nasz własny IDO. To, czy zaczniemy od warrantów, produktów strukturyzowanych, funduszy, zależy od naszych klientów. Jest to obecnie finalizowane przez naszych użytkowników-właścicieli – dodał Zeeb.

Zobacz także: Szwajcarska giełda (SIX) wprowadza ETP na kryptowalutę Ripple (XRP)

Dyrektor wykonawczy zaznaczył także, że IDO musi spełniać podobne standardy jak w przypadku pierwszej oferty publicznej (IPO).

Do 2021 roku Zeeb spodziewa się, że rozwój SIX Digital Exchange (SDX) będzie symbolizował tradycyjne papiery wartościowe, takie jak akcje czy fundusze, pod warunkiem, że wprowadzone zostaną odpowiednie regulacje prawne.

– Może pewnego dnia token w końcu zastąpi akcję – powiedział.

Wskazał on jednak, że przez wzgląd na anonimowy charakter i ryzyko braku zgodności giełda nie jest zadowolona z oferowania kryptowalut. Jego zdaniem “sposób w jaki Bitcoin (BTC) jest obecnie sprzedawany nie spełnia kryteriów SDX.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAdmiral Markets obniża minimalny depozyt z 500 do 1 EUR
Następny artykułLotos spada poniżej 80 zł. Akcje nie były tak tanie od listopada 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here