Naga MarketsNa szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX rozpoczęły się dziś kwotowania Exchange Traded Product (ETP) śledzącego cenę kryptowaluty XRP (Ripple). Handel nowym instrumentem odbywa się pod tickerem AXRP.

XRP ETP to produkt firmy Amun AG, której współzałożycielem i CEO jest Hany Rashwan. Wcześniej firma Rashwana uruchomiła ETP bazujący na Bitcoinie (ABTC) oraz Ethereum (AETH).

Oprócz powyższych, Amun AG stworzył jeszcze produkt ETP o nazwie Amun Crypto Basket Index (HODL), który śledzi 5 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej i płynności. W koszyku tym znajduje się obecnie BTC, XRP, ETH, Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoin (LTC).

Proste inwestowanie w kryptowaluty

Ze słów CEO Amun AG wynika, że celem firmy jest stworzenie łatwego dostępu do inwestowania w kryptowaluty, tak łatwego jak ma to miejsce w przypadku zakupu akcji. „Staramy się stworzyć łatwy, bezpieczny i regulowany sposób dostępu inwestorów do klasy krypto-aktywów” – powiedział Rashwan.

Zakup AXRP na giełdzie SIX jest równoznaczny z nabyciem tokenów na rynku, co oznacza, że produkt jest fizycznie replikowany. Oprócz wprowadzonego dziś do obrotu ETP XRP, firma Amun AG planuje jeszcze w tym roku uruchomić kolejnych 6-8 produktów. Jak na razie pozwolenie uzyskała na emisję ETP śledzących ceny Bticoin Cash (BCH), Litecoina (LTC), Stellar Lumens (XLM) oraz EOS.

Zobacz również: Frank szwajcarski (CHF) będzie się umacniał, zakładają inwestorzy

Wszystkie produkty ETP zostały zbudowane i emitowane przy pomocy platformy należącej Amun AG – Amun Onyx. Platforma obsługuje również produkty po ich uruchomieniu na giełdzie SIX.

Firma poinformowała również, że podpisuje umowy z klientami zewnętrznymi na wykorzystanie platformy Onyx do uruchamiania własnych tradycyjnych i tokenizowanych funduszy (ETF).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here