Naga Markets


SIX Group, spółka matka głównej szwajcarskiej giełdy, ogłosiła, że jest otwarta na możliwość oferowania handlu kryptowalutami na swojej cyfrowej platformie. Na razie jest ona w trakcie budowy, ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie 2019 roku. Informacja została podana przez rzecznika spółki podczas wywiadu z Swissinfo.

W pełni regulowana platforma

Swiss Infrastructure and Exchange (SIX) Group zarządza największą giełdą w kraju. Planuje uruchomienie „w pełni regulowanej” platformy do handlu cyfrowymi aktywami. Serwis ma oferować pełen szereg usług, w tym ICO, o ile nie zostaną one zaklasyfikowane jako securities.

Podczas wywiadu Stephan Meier – rzecznik spółki – powiedział, że istnieje potrzeba stworzenia transparentnego i rzetelnego środowiska dla świata kryptowalut. Jego zdaniem poprawiłoby to sytuację zarówno przedsiębiorstw, jak i inwestorów, nie tylko kryptowalutowych, ale również uczestników tradycyjnych rynków.

Na razie brak konkretów

Meier powiedział, że SIX Group nie podjęło jeszcze decyzji co do konkretnych produktów oferowanych na nowej platformie. Otwarta zostaje również kwestia tego, czy handel kryptowalutami będzie dostępny, czy jedynie tokenami pochodzącymi z ICO.

Rzecznik zapowiedział również, że spóła ma zamiar stworzyć pomost łączący tradycyjne rynki z nowoczesną cyfrową społecznością. Wspomniał, że SIX Group podczas tworzenia platformy ściśle współpracuje ze szwajcarskim regulatorem w celu dostosowania nowej usługi do obowiązujących w kraju regulacji prawnych oraz poszukiwania sposobów na ich poprawienie. Kraj jest otwarty na kryptowaluty, w kantonie Zug powstała nawet specjalna „Dolina Krypto”.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here