Naga Marketsflaga szwajcariiSzwajcarski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) wydaje pierwszą w swojej historii licencję dot. kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego. Informację podało centrum medialne Swissinfo 9 października.


Szczęśliwym licencjobiorcą jest Crypto Fund. To spółka założona w 2017 roku przez Crypto Finance AG z siedzibą w KryptoDolinie Zug. Nowa licencja ma umożliwić firmie legalne oferowanie szerszej gamy produktów inwestycyjnych, związanych m.in. z krypto-aktywami. Zezwolenie daje firmie także szansę poszerzenia oferty na usługi doradztwa inwestycyjnego dla klientów instytucjonalnych. Mówiąc krócej, przyznaje mu taką samą swobodę, jak w przypadku tradycyjnego zarządzania aktywami.

Długa lista firm

Według informacji podanych przez Swissinfo, na szwajcarskim rynku funkcjonuje już sporo funduszy, które “oczekują w kolejce” po podobne licencje. Są wśród nich także firmy, których celem są usługi bankowe dla operatorów cyfrowych walut.

Niedawno szwajcarski startup z rynku blockchain uzyskał zgodę na działanie na rynku finansowym w ramach Financial Services Standards Association (VQF).  Firma, o której mowa, ma również ubiegać się o licencję bankową, która ma umożliwić jej docelowo oferowanie inwestycji opartych na papierach wartościowych.

Według doniesień Reutersa, inny szwajcarski startup, SEBA Crypto AG, zebrał aż 103 miliony dolarów, aby stworzyć największy na świecie bank kryptowalutowy. Za projektem stoją byli bankierzy – Guido Buehlera oraz  Andreasa Amschwanda.

KryptoDolina

Zug, określane na rynku kryptowalut jako “Crypto Valley”, staje się powoli centrum blockchain w Europie. Tego lata lokalna firma, wykorzystująca sieć bloków, przy współpracy z władzami testowała system do liczenia głosów wyborczych.

W lutym tego roku FINMA opublikowała też szczegółowe wytyczne dotyczące działań związanych z ICO. Podzieliło to projekty na dwie grupy: podlegające regulacjom na mocy przepisów dotyczących papierów wartościowych lub ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here