Naga Markets


flaga szwajcariiSzwajcarski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) doradził bankom i innym instytucjom finansowym oszacowanie ryzyka związanego z kryptowalutami na poziomie 800 procent aktualnej wartości rynkowej. Informację podał Cointelegraph auf Deutsch, 5 listopada.


Główny lokalny portal informacyjny Swissinfo dostał kopię poufnego listu od FINMA do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Audytu, Podatków i Powiernictwa (EXPERTsuisse).

800%

W liście tym FINMA zaleca dostawcom usług finansowych oszacowanie ryzyka związanego z kryptowalutami w wysokości 800 procent.

Bitcoin (BTC) jest obecnie notowany na poziomie 6 402 USD, co oznacza, że ​​przy obliczaniu wagi ryzyka takiego aktywu bank musi przyjąć wartość wyższą niż 51 000 USD za jednego bitcoina. Zgodnie z nową propozycją banki odłożyłyby ogromne kwoty kapitału w celu pokrycia ewentualnych strat na pozycjach związanych z tą kryptowalutą.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak informuje Swissinfo, wartość ryzyka na poziomie 800% znajduje się na górnym krańcu zakresu aktywów finansowych, co sugeruje, że FINMA postrzega inwestycję jako bardzo zmienną i niebezpieczną. Handel cyfrowymi aktywami jest wyceniany przez instytucję w podobny sposób, jak działalność funduszy hedgingowych i to pomimo stabilności ich cen w 2. połowie roku.

Regulator ustala również pułap na handel kryptowalutami na poziomie czterech procent całkowitego kapitału po skompensowaniu wszystkich pozycji długich i krótkich. FINMA nalega, aby instytucje informowały o osiągnięciu takiego limitu.

FINMA zastrzega również, że kryptowaluty nie mogą być uważane za aktywa finansowe o wysokiej płynności.

Według Swissinfo, te standardy obsługi kryptowalut, które FINMA najwyraźniej przekazała bankom, będą obowiązywały do ​​następnego posiedzenia Bazylejskiego Komitetu Nadzoru Bankowego w dn. 26-27 listopada.

Na początku października FINMA przyznała pierwszą krajową licencję na zarządzanie aktywami kryptowalutowymi funduszowi kryptograficznemu. Dzięki nowej licencji Crypto Fund będzie w stanie legalnie oferować szeroką gamę produktów finansowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here