Naga Markets


Rada Federalna Rządu Szwajcarii zwróciła się z prośbą o zbadanie ryzyka i możliwości wprowadzenia własnej waluty cyfrowej wspieranej przez państwo, czyli tzw. “E-franka”.


Teraz niższa izba szwajcarskiego parlamentu zdecyduje, czy poprzeć wniosek Rady Federalnej o przeprowadzenie badań czy nie. Jeżeli propozycja zostanie zatwierdzona, szwajcarskie Ministerstwo Finansów przeprowadzi badanie na ten temat. Nie opublikowano żadnych ram czasowych dotyczących tego procesu.

“Rada Federalna zdaje sobie sprawę z wyzwań, zarówno prawnych, jak i monetarnych, którym towarzyszyłoby korzystanie z e-franka … Wnosi o przyjęcie wniosku w celu zbadania zagrożeń i szans związanych z e-frankiem oraz wyjaśnienia prawnych i ekonomicznych aspektów.”

Pomysł opracowania narodowej kryptowaluty został przedstawiony już w lutym przez Romeo Lachera, prezesa szwajcarskiej giełdy SIX. Stwierdził on że e-frank wytworzyłby wiele pozytywnych synergii, które byłyby dobre dla gospodarki.

Zobacz też: Szwajcaria chce być kryptowalutową stolicą świata

Natomiast tradycyjne instytucje pozostały ostrożne, członek zarządu szwajcarskiego banku centralnego (SNB) Andréa Maechler powiedział, że cyfrowe waluty sektora prywatnego są lepsze i mniej ryzykowne niż wersje krajowe, ponieważ wydana przez rząd kryptowaluta może zwiększyć ryzyko tak zwanych “bank runs” (masowego wycofywania środków z banków w przypadku ryzyka niewypłacalności).

Szwajcarski Bank UBS również nie aprobował handlu bitcoinem, Alex Weber stwierdził że nie są to przejrzyste aktywa i skłonne do nadużyć.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł500 tys. komputerów zarażonych nowym krypto-wirusem w 3 dni
Następny artykułComparic na konferencji XTB Trading Masterclass
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here