Naga MarketsFranki szwajcarskie na tle flagiPonad 100 gości uczestniczyło w spotkaniu “Cryptovalley meets SDX” w Zug 15 października 2018 roku, aby dowiedzieć się więcej na temat planów SIX dotyczących budowy SIX Digital Exchange (SDX). Valerio Roncone, odpowiedzialny za rozwój nowych produktów inwestycyjnych, zaprezentował wgląd w strategiczne rozważania i motywacje SIX przy realizacji projektu takiego jak SDX. Ivo Sauter i Sven Roth z SDX pokazali technologiczne i strategiczne decyzje, które zostały podjęte do tej pory, aby SDX stało się rzeczywistością.


“Będzie to zupełnie nowa giełda, łącząca w sobie dwa rozwiązania”, powiedział Valerio Roncone. “Dlatego też część działalności, którą dziś prowadzimy, zostanie przeniesiona na nową platformę”.

SIX z siedzibą w Zurychu, którego właścicielem jest ponad 100 banków, obsługuje szwajcarskie systemy handlowe i posprzedażowe. W lipcu firma ujawniła, że buduje infrastrukturę rynku kryptograficznego – SIX Digital Exchange (SDX) – w celu wsparcia handlu, przechowywania i rozliczania aktywów kryptowalutowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wstępny start planowany jest na lato 2019 roku, a kolejne możliwości będą sukcesywnie dodawane. Roncone powiedział, że SIX dokona tokenizacji części przechowywanych przez siebie papierów wartościowych i wniesie je na giełdę kryptograficzną.

“Mamy bezpośredni dostęp do rachunków pieniężnych, do środków banku centralnego. Możemy segregować i tokenizować bez generowania dodatkowych pieniędzy, co moim zdaniem jest problemem większości banków krajowych” – powiedział.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here