Naga MarketsKurs franka dolara euro i funta do złotegoKanton Zug, jedno z państw członkowskich Konfederacji Szwajcarskiej, zaczął przyjmować bitcoiny (BTC) i ether (ETH) jako formy płatności za podatki.

  • Zug pozwala teraz swoim obywatelom płacić podatki za pomocą czołowych kryptowalut.
  • Jak na razie Szwajcarzy mogą uiszczać opłaty w BTC i ETH.
  • System jest bardzo prosty i oparty na kodach QR.

Kanton Zug chętnie przyjmie twoje BTC

Kanton Zug nawiązał współpracę z Bitcoin Suisse i w ramach tej inicjatywy szwajcarska firma z rynku cyfrowych walut zamieni BTC i ETH mieszkańców na franki szwajcarskie. Te trafią na konta kantonu jako zapłata za podatki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Proces płacenia podatków za pomocą kryptowalut wydaje się prosty. Mieszkańcy muszą tylko zeskanować kod QR i zapłacić daninę za pomocą wybranego portfela na kryptowaluty. Limit takich płatności wynosi jednak równe 100 000 CHF (około 110 000 USD).

KryptoDolina

Od 2016 roku samo szwajcarskie miasto Zug akceptuje również bitcoiny jako formę płatności za podatki i to też za pośrednictwem Bitcoin Suisse. Szwajcarskie gminy Zermatt i Chiasso również przyjmuja kryptowalutę w przypadku mniejszych płatności podatków.

Nie jest jasne, ile osób w ogóle chce płacić podatki za pomocą kryptowaluty, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ceny cyfrowych walut obecnie gwałtownie rosną. Bitcoin kosztuje obecnie około 52 000 USD, a ether około 1900 USD.

Z kolei samo Zug od paru lat uchodzi za tzw. KryptoDolinę. Do kantonu ściągają liczne firmy z rynku kryptowalut. Powód? Otwartość lokalnych władz na nowe technologie i same cyfrowe waluty.

W Zug testowano też system do głosowania w referendum, który jest oparty na technologii blockchain.

Ogólnie kanton ma spore szanse, by stać się europejskim centrum rynku kryptowalut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs dzisiaj | dow jones notowania | kurs eur/usd | biomed kurs akcji | cd projekt kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here