Naga MarketsszwajcariaSzwajcarski bank kryptowalut SEBA rozszerzył swoje usługi na dziewięć nowych krajów. Według newsa Finance Magnates z dn. 12 grudnia firma ujawniła właśnie, że jej usługi są teraz dostępne dla klientów instytucjonalnych i akredytowanych inwestorów w Singapurze, Hongkongu, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Francji, Austrii oraz Portugalii.

SEBA Bank AG (wcześniej SEBA Crypto AG) jest instytucją w pełni regulowaną, która uzyskała latem br. licencję bankową od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego (FINMA).

Bank na kryptowaluty

W ramach swoich usług rachunkowych SEBA oferuje aplikację SEBAwallet, usługi bankowości elektronicznej i karty SEBA, z obsługą pięciu głównych kryptowalut: bitcoina (BTC), Etheru (ETH), Stellar (XLM), Litecoina (LTC) i Ether Classic (ITP).

Bank zapewnia swoim klientom też usługi konwersji zarówno z zakresu krypto-krypto, jak i krypto-fiat. Oferuje też konta firmowe dla firm z rynku blockchaina i ich pracowników.

Jest to jeden z dwóch banków kryptowalut w Szwajcarii, który otrzymał tego typu licencję od organu nadzoru. Drugim jest Sygnum, które obecnie również planuje globalną ekspansję i prowadzi rozmowy z organami nadzoru w celu uzyskania licencji bankowej w Singapurze.

Szwajcaria zmienia przepisy

Tego lata FINMA opublikowała nowe wytyczne dotyczące wymogów regulacyjnych obejmujących płatności oparte na blockchainie.

Mimo że zasadniczo przestrzega się ram regulujących dot. aktywów cyfrowych, które  wydano w czerwcu przez międzyrządową grupę zadaniową ds. Działań finansowych (FATF), szwajcarski organ regulacyjny postawił niedawno krok dalej, odmawiając zwolnienia płatności obejmujących nieuregulowanych dostawców portfeli z jego wymagań.

Z kolei w tym miesiącu w pierwszym rocznym raporcie monitorującym rynek FINMA zidentyfikowała aktywa oparte na blockchainie jako czynniki przyczyniające się do zwiększenia ryzyka prania pieniędzy w Szwajcarii.

Mimo powyższego Szwajcaria pozostaje najbardziej liberalnym dla kryptowalut krajem w Europie. Nie bez powodu to tam powstała krypto-dolina w Zug, na terenie której zarejestrowano wiele kryptowalutowych i blockchainowych projektów. Po piętach krajowi depcze też Malta, która także jako państwo mocno otwiera się na nowe technologie z rynku fintech.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here