Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd31018

Para EUR/USD zgodnie z przewidywaniami wybiła dołem z Inisde Bara i buduje falę piątą podfali c lub pierwszej fali w układzie 1212. Obecnie para znajduje się w okolicy ważnej strefy wsparcia, a dokładnie testuje jej górne ograniczenie. Można spodziewać się reakcji popytu i budowy fali korekcyjnej. Najbliższy opór, do którego para powinna zmierzać to okolice poziomu 1,1450. W jego okolicach będzie można szukać pozycji pod zagranie na układ 1212. Wyjście górą ponad strefę oporu “wskrzesi” scenariusz z zakończoną korektą prostą i wzrostem w ramach fali 3C.

eurusd31018ichi

Na tygodniowym wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linię Kijun Mn i raczej się to już nie zmieni. Najbliższym wsparciem dla pary jest płaska przedłużona linia SSB W1 i po pokonaniu obecnych poziomów, właśnie tam powinna para zmierzać. Obecnie liczę na korektę w okolice pokonanej Kijun Mn i jej re-test od dołu. Być może pojawi się okazja do zajęcia pozycji pod kolejną falę spadkową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Na wykresie pary GBP/USD widzimy, że został zanegowany scenariusz wzrostowy i korekta prosta w ramach fali B. Para dotarła do wsparcia przedłużając tym samym i budując fale trzecią. Jeżeli parze uda się wyrysować korektę, to powinna ona dotrzeć w rejony poziomu 1,2850 gdzie znajduje się ostatnio pokonane wsparcie. Tam będzie można szukać pozycji pod zagranie na falę piątą. Podobnie takiego zagrania będzie można szukać po pokonaniu obecnie testowanej strefy popytowej i jej re-teście od dołu (jesteśmy w fali trzeciej i poziom może być łatwo pokonany).

gbpusd311018ichi

Na wykresie tygodniowym pary GBP/USD widzimy, że para pokonała przedłużoną, płaską linię SSB W1. Jej re-test od dołu będzie okazją do zagrania pod kolejną falę spadkową. Nastawiam się jednak na ruch w kierunku linii Tenkan D1 i dopiero tam będę szukał wejścia w pozycję. Pozwoli to parze na zbliżenie się to oddalających się Kijun i Tenkan D1, a na wykresie H4 w okolice chmury spadkowej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here