Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu walczy ze strefą oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1730. Od wczoraj widzimy wstępne odrzucenie poziomu, ale jak do tej pory powstająca korekta jest niewielka i dotarła do górnego ograniczenia trójkąta. Tuż poniżej rozciąga się szersza strefa wsparcia i dopiero jej pokonanie zmieni sentyment na tej parze. Jeżeli korekta pogłębi się to powinno to nastąpić na bazie fali 2B. Para powinna maksymalnie dotrzeć w rejony dolnego ograniczenia strefy popytowej, tworząc prawie ramię hipotetycznej formacji głowy z ramionami.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para w dalszym ciągu walczy z linią SSA Mn i chmurą na wykresie dziennym. Ich pokonanie otworzy drogę do większych wzrostów. Uwagę należy zwrócić również na linię Chikou, która dotarła do linii ceny i od niej odbija. Liczę na korektę w rejony linii Kijun i jej re-test. Odrzucenie linii pozwoli na szukanie pozycji pod zagranie na falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje budowę fali 3C. Cena dotarła do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie pozwoli na re-test od dołu linii poprowadzonej po szczytach. Na tym etapie ciężko o budowę scenariuszy, ponieważ nie wiadomo czy mamy do czynienia z impulsem czy też korektą prostą. Zakładam, że ruch wzrostowy jest minimum falą A większej korekty, a optymalnie początkiem pierwszej fali wzrostowej. W pierwszym przypadku zobaczymy korektę w ramach fali B. W drugim pokonanie testowanego oporu i dokończenie impulsu.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do ważnego oporu i jest nim linia Tenkan W1. Jej odrzucenie powinno doprowadzić do spadku w kierunku linii Kijun D1 i tam będzie można szukać zagrania pod falę C. Jeżeli jednak para pokona Tenkan W1, przy jej re-teście również będzie można szukać pozycji pod falę piątą tworzącego się impulsu.


USD/JPY

Para USD/JPY zatrzymała się na dolnym ograniczeniu strefy oporu i od tego momentu oglądamy spadki. Obecnie para testuje ostatnio pokonany opór, który jest obecnie wsparciem. Jego pokonanie może doprowadzić do powrotu do spadków i budowę fali C. Jeżeli jednak poziom wybroni się, będzie można na bazie korekty nieregularnej szukać pozycji do zagrania longa pod falę 3C.

Na wykresie Ichimoku dokładnie widzimy z czym para miała problem z kontynuacją wzrostów. Były to linie SSA Mn, Tenkan W1 i SSA D1. Obecnie para dotarła do linii KIjun D1 i jeżeli linia zostanie odrzucona, będzie można szukać pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here