Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Coraz bardziej nużąca staje się obserwacja niektórych par, w tym EUR/USD. Para po raz kolejny obroniła górną strefę wsparcia tworząc impuls wzrostowy, który obecnie zbliża się do górnego ograniczenia potencjalnego trójkąta. Powoli tworzy się piątka, która może być początkiem kolejnej fali c. Jeżeli ma to być trójkąt w ramach fali czwartej całego impulsu spadkowego, to potencjalna fala c powinna być jego falą e. Przy takim założeniu powinniśmy w najbliższym czasie zobaczyć wybicie z konsolidacji. Do momentu trwałego (fala e może utworzyć formację Fakey), scenariuszem podstawowym jest scenariusz spadkowy.

Na wykresie Ichimoku parze udało się po raz kolejny obronić linię SSA Mn, a następnie pokonać Kijun i SSA D1. Obie linie są od dłuższego czasu płaski i podobnie jak Chikou w cenie potwierdzają konsolidacje. Ponieważ ostatnim impulsem był ten spadkowy i para znajduje się w trendzie, do momentu mocniejszego impulsu w przeciwnym kierunku scenariuszem podstawowym pozostaje ten z falą czwartą. Sentyment mocno wystrzelił w kierunku shortów, dlatego wybicie z chmury dołem będzie okazją do zagranie pod falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Bardzo podobnie do EUR/USD wglądają ostatnie fale na parze GBP/USD. Również tutaj mamy obronę lokalnego wsparcia i próbę ruchu w kierunku górnego ograniczenia konsolidacji. Dwa scenariusze biorę pod uwagę. W pierwszym, para wyrysowała korektę abc w górę, a powstała ostatnio piątka spadkowa jest falą 2b. Oznacza to pokonanie testowanego obecnie wsparcia i ruch na południe w ramach fali 3c. W drugim, powstała piątka jest falą c korekty nieregularnej. W tym przypadku para obroni testowane wsparcie i zobaczymy wzrosty w kierunku górnego ograniczenia trójkąta rozszerzającego się.

Na wykresie Ichimoku para po pokonaniu linii Tenkan W1, wyszła z chmury bokiem, a następnie przetestowała linię i ja odrzuciła pin barem. Na wykresie dziennym para odrzuciła linię Kijun i obecnie znajduje się pomiędzy nią i linia Tenkan. Ewentualne wyjście powyżej Kijun powinno pozwolić na ruch w kierunku SSA D1. Pozostaje obserwacja i oczekiwanie na mocniejszy impuls na podstawie którego będzie można wyznaczyć fale i zasięgi oraz szukać pozycji pod zakładany scenariusz.


USD/JPY

Para USD/JPY po wyrysowaniu impulsu spadkowego dotarła do ważnej strefy wsparcia. Od tego momentu oglądamy konsolidacje w jej rejonie. Ponieważ powstały impuls nie jest po trójce wzrostowej, a siła ostatnich wzrostów raczej wyklucza korektę pędzącą, zakładam kontynuację spadków w ramach fali 3C. Przy takim założeniu należy spodziewać się wzrostów w kierunku najbliższego oporu i budowę fali 2B.

Na wykresie Ichimoku para znalazła się pod Kijun i już kilka dni ją re-testuje. Oczekuje pokonania Kijun i testu linii Tenkan. Odrzucenie linii pozwoli na zakończenie ewentualnej fali 2B. Przy obecnym neutralnym sentymencie na szukanie pozycji pod falę 3C.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here