Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD obroniła w zeszłym tygodniu lokalną strefę wsparcia i okolice poziomu 1.1700. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które zatrzymały się tuż przy ostatnim szczycie. Obecnie oglądamy próby odrzucenia poziomu i powstania korekty. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 1,1700 i prawdopodobnie znowu będzie testowane. Wybicie ostatniego szczytu, otworzy drogę do strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1900.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD w dalszym ciągu porusza się wewnątrz formacji klina wzrostowego. W zeszłym tygodniu po obronie wsparcia w okolicach poziomu 1.3050 oglądaliśmy impuls wzrostowy, który zatrzymał się na ostatnim szczycie. Niewykluczone, że powstanie korekta, którą będzie można wykorzystać do szukania pozycji długiej. Dobrym miejscem do tego będzie przyspieszona linia trendu i lokalna strefa popytowa w okolicach poziomu 1.3080. Ich pokonanie otworzy drogę do dolnego ograniczenia klina.

USD/JPY

Para USD/JPY odrzuciła w zeszłym tygodniu strefę oporu. Powstał impuls w dół, który jest piątką. Powstała jego korekta, która zakończyła się Pin Barem. Od tego momentu oglądamy spadki, które pokonały górna ograniczenie strefy wsparcia i ostatni dołek. Strefa, w której obecnie się para znajduje, jest bardzo ważna. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków w kierunku poziomu 109.300. Obecnie para walczy z jej dolnym ograniczeniem.

Dzisiaj nic nic nie wspominam o sentymentach, ale po weekendzie trzeba czasu żeby ich wykresy wróciły do poziomów z zeszłego tygodnia i nie da się obecnie ich interpretować.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here