Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd301219

W ostatnim wpisie wspominałem, że na parze EUR/USD możemy nakreślić sobie dwa scenariusze. Jeden z nich był wzrostowy i zakładał realizację układu 1212. Spadki jakie oglądaliśmy ostatnio i które powstały po odrzuceniu kluczowej strefy oporu, okazały się korektą trójki wzrostowej. Fala c korekty, dotarła do tygodniowej, płaskiej linii Tenakn i linii SSA chmury wzrostowej. Od tego momentu oglądamy wzrosty, które powinny być falą trzecią fali 3C. Spodziewam się przynajmniej jeszcze jednej fali wzrostowej. Obecnie para dotarła do strefy podażowej i być może powstanie korekta w kierunku pokonanej ostatnio linii Kijun W1. Jeżeli tak będzie, to jej odrzucenie pozwoli na szukanie okazji do zagrania pod wzrosty.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy301219

Para USD/JPY pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż pod strefą oporu. Obecnie para buduje drugą nogę powstałej w zeszłym tygodniu fali spadkowej. Para znajduje się tuż powyżej dziennej linii Kijun i tygodniowej Tenkan. Odrzucenie linii powinno zakończyć korektę powstałego w pierwszej połowie miesiąca impulsu. Jeżeli tak się stanie to para powinna uporać się w odrzuconą ostatnio strefą i ruszyć w kierunku linii poprowadzonej po szczytach. Chciałbym to wykorzystać, dlatego na wykresie H4 poszukam wejścia w pozycję długą po odrzuceniu wspomnianych linii. Zejście poniżej i wybicie z IB dołem zaneguje scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here