Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD balansuje na granicy oporu/wsparcia. Jak możemy zobaczyć na wykresie H4 para porusza się w kanale wzrostowym i zbliża do dolnego jego ograniczenia. Ponieważ spadek jaki powstał od ostatniego szczytu jest piątką, bardzo prawdopodobny jest jego test lub nawet pokonanie. Jeżeli natomiast jest to piątka pd korekty nieregularnej, czyli jest jej falą C, to zobaczymy mocny ruch wzrostowy i kontynuację ostatniego momentum.

W dalszym ciągu sentyment nie ulega zmianie i widzimy wyrazną przewagę po stronie shortów. Taki układ pozwala na szukanie pozycji krótkiej. Jeżeli wsparcie zostanie wyraznie pokonane i nastąpi jego re-test, będę szukał pozycji zgodnej z sentymentem.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD wreszcie wybiła z konsolidacji, która trwała prawie dwa miesiące. Pin Bar, o którym wczoraj wspominałem był początkiem mocnego impulsu. Wygląda na to, że wracamy do trendu wzrostowego i w najbliższym czasie zobaczymy test ostatniego szczytu.

Nastąpiła zmiana sentymenu. Mamy mocny wzrost pozycji długich i redukcję krótkich. W ten sposób stał się on neutralny i pozwala przy re-teście górnego ograniczenia konsolidacji na otwieranie pozycji długich.


USD/JPY

Para w brew temu co sądziłem zdołała mocnym ruchem powrócić nad ostatnio pokonaną strefę wsparcia i obecnie zmaga się z linia poprowadzoną po dołkach. Jeżeli i ta przeszkoda zostanie pokonana, możemy zobaczyć powrót do wzrostów i test okolic poziomu 113,000.

W sentymencie małe zmiany. Przybywa pozycji krótkich, czyli jeżeli para odrzuci linię będzie można szukać shortów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here