Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd301018

Na parze EUR/USD bez zmian od wczoraj. Para została zamknięta w Inside Barze, który może być falą czwartą fali c korekty prostej, albo układu 1212. Jeżeli para wybije dołem z IB, powinniśmy zobaczyć zakończenie tworzącej się struktury i test wsparcia osadzonego na ostatnim dołku. Jeżeli wsparcie podda się, spadki powinny przyspieszyć i to co obecnie jest korektą abc, zmieni się w falę trzecią. Wybicie górą z IB powinno skutkować ruchem w kierunku poziomu 1.1450. Jego odrzucenie może być okazją do zagrania pod spadki.

eurusd301018ichi

Na wykresie Ichimoku również bez z mian. Para pokonała (obecna chwila) linię Kijun Mn i zawisła w próżni. Do najbliższego wsparcia jakim jest przedłużona, płaska linia SSB W1 mamy ok 150 pisów. Obecnie liczę na ruch w kierunku Tenkan D1 i tam poszukam pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

Troszkę więcej dzieje się na parze USD/JPY. Pisałem wczoraj, że bardziej prawdopodobnym wydaje mi się, budowa korekty nieregularnej niż dobudowanie skróconej fali c w korekcie prostej. Tak się też dzieje i jeżeli impuls jaki wyrysował się od szczytu, jest faktycznie impulsem, to niedługo powinna pojawić się okazja do szukania pozycji pod jego kontynuację. Para powoli zbliża się do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie neguje zakładany scenariusz. Od dołka mamy już gotową piątkę wzrostową i jeżeli para dociągnie wzrosty do strefy i ją odrzuci, będzie można szukać okazji do shorta.

usdjpy301018ichi

Na wykresie Ichimoku, para po odbiciu od linii Kijun W1 w dalszym ciągu rośnie. Po drodze para pokonała Tenkan D1 co mogło sugerować kontynuację ruchu w kierunku linii Kijun D1. Tak się też dzieje. Linia ta jest obecnie kluczowa w doborze scenariusza i jej odrzucenie w połączeniu z zakładanym scenariusze powinno pozwolić na zagranie pod spadkową falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here