Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd300819

Parze EUR/USD udało się wczoraj pokonać dolne ograniczenie strefy wsparcia. Nie pojawiła się więc korekta, której oczekiwałem. Obecnie para testuje dolne ograniczenie strefy. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków w kierunku poziomu 1,0900. Okazał się, że ostatnie odbicie było tylko falą c w korekcie nieregularnej. Para odrzuciła linię Kijun D1 i ruszyła w dół. Pytanie czy na bazie fali trzeciej czy fali c. Ostatnio para porusza się trójkami, dlatego całkiem możliwe, że będzie tak i tym razem. Para dokończy spadkową falę c, czyli odrzuci testowane obecnie dolne ograniczenie strefy i rozpocznie kolejną falę wzrostową. Jeżeli jednak para pokona wsparcie to ruch powinien przyspieszyć na bazie fali trzeciej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy300819

Parze USD/JPY udało się wczoraj wybić górą z Inside Bara. Dzisiaj para testowała jego górne ograniczenie i jeżeli zostanie ono odrzucone, to należy spodziewać się ruchu i testu tygodniowej linii Tenkan. Ostatnio pisałem, że spodziewam się własnie takiego ruchu, który jest rozwinięciem fali c w korekcie nieregularnej impulsu jaki wyrysował się po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun (korekta ostatniej fali wzrostowej zatrzymała się na linii Tenkan D1 i jest jej falą 2b). Jeżeli Tenkan W1 zostanie odrzucony, to scenariusz spadkowy będzie miał szansę na realizację. Na to własnie liczę i poszukam sygnału na niższym TF pod kolejną falę spadkową. Pokonanie linii Tenkan W1 i ruch w kierunku Kijun W1 neguje scenariusz spadkowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here