Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD od wczorajszego dnia zmaga się ze strefą oporu, która jest równocześnie linią szyi większej formacji głowy z ramionami. Ewentualna korekta powinna odbywać się w ramach fali 2B i być jej prawym ramieniem. Miejscem docelowym dla korekty powinny być okolice poziomu 1,1530, gdzie znajduje się dolne ograniczeni strefy wsparcia oraz zniesienie 50 procent fali impulsu.

Na wykresie Ichimoku para dotarła do ważnej strefy oporu, którą stanowią SSA Mn oraz chmura D1. Ruch w górę jest trójką i może być falą A większej struktury, dlatego ewentualną korektę będzie można wykożystać do zagrania na falę C. Idealnym miejscem do tego będzie linia Kijun D1, która znajduje się w okolicach zniesienia 50 procent fali A i dolnym ograniczeniu strefy wsparcia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD wbrew moim oczekiwaniom nie zbudowała korekty prostej ostatniego impulsu, ale od razu ruszyła na północ. Para buduje falę 3C i dotarła do ważnej strefy oporu. Jej pokonanie pozwoli na rozwinięcie fali 3 i ruch w kierunku górnego ograniczenia ostatniej struktury (kanał/trójkąt). Ostatnia podfala jest mocnym impulsem dlatego nawet odrzucenie testowanej obecnie strefy nie powinno zakończyć sekwencji wzrostowej. Może powstać korekta, ale powinna to być fala 4C.

Na wykresie Ichimoku para odbiła się od linii Tenkan D1 i mocnym impulsem pokonała Kijun D1. Obecnie para dotarła do mocnego oporu jakim jest linia Tenkan W1. Ewentualną korektę w kierunku linii Kijun, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod ruch w kierunku SSA D1.


USD/JPY

Również para USD/JPY nie dokończyła piątki wzrostowej, ale po odrzuceniu strefy wsparcia ruszyła w kierunku oporu, który znajduje się na wysokości fali B ostatniej korekty prostej. Jeżeli parze uda się pokonać wspomniany poziom, droga do ataku na szczyt będzie otwarta. Drugim scenariuszem jest dokończenie trójki wzrostowej i odrzucenie szczytu fali B. W tym przypadku zobaczymy spadki w ramach fali C.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do SSA D1 i ją naruszyła. Problemem jest teraz przedłużona linia SSB W1 i znajdująca się w tym samym miejscu linia SSA Mn. dopiero ich pokonanie pozwoli na kontynuację wzrostów. Ewentualną korektę do linii Kijun D1 będzie można wykorzystać do zagrania na wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here