Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Bez zmian na parze EUR/USD. Para w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji, która przypomina formację trójkąta. Zakres zmian na parze zacieśnia się i ogranicza do dwóch poziomów. W najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć wybicie z formacji i określenie kierunku na najbliższe tygodnie. Przypominam, że pierwszy scenariusz zakłada, że para znajduje się w fali czwartej impulsu spadkowego budującego się od początku roku, a to oznacz wybicie dołem i kontynuację spadków w kierunku poziomu 1,1500. W drugim, nastąpi wybicie z konsolidacji górą i budowa fali 2B powstałego impulsu, czyli ruch w kierunku poziomu 1,1920.

Na wykresie Ichimoku, para znajduje się od dwóch miesięcy na linii Senkou Span A Mn i dopiero jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku najbliższej linii jaką jesz Kijun Mn. Na wykresie tygodniowym para znajduje się w chmurze, tuż pod linią Tenkan. Ową linię widać na wykresie powyżej. Na wykresie dziennym para znajduje się na płaskich już liniach Tenkan i Kijun i bokiem wchodzi w chmurę. Obecnie czekam na zdecydowany ruch względem Kijun i dopiero wtedy będę szukał wejścia zgodnego z tym ruchem.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Podobnie jak na EUR/USD i tutaj bez większych zmian. Para porusza się w trójkącie rozszerzającym się, który może być wydłużoną falą piątą całego ruchu albo falą C. Ostatni ruch wzrostowy jaki powstał po odrzuceniu kluczowego wsparcia jest trójką i obecnie testuje lokalną strefę popytową. Jeżeli parze uda się ją wybronić, to powinniśmy zobaczyć falę c czyli ruch w kierunku górnego ograniczenia struktury. Spadek poniżej może zapoczątkować falę piątą w fali C.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku para wyszła bokiem z chmury wzrostowej. Zeszłotygodniowe wzrosty były re-testem linii SSB. Para odrzuciła poziom Pin Barem. W zasadzie para ma otwarta drogę w kierunku przedłużonej płaskiej linii SSB, czyli okolic poziomu 1,2820. Na wykresie powyżej zaznaczyłem linię SSB, która jest teraz oporem i znajduje się tuż ponad Tenkan i Kijun z wykresu dziennego. Jak widzimy, para znajduje się poniżej Kijun D1 a do tego ostatni spadek jest piątką, dlatego jej re-test pozwoli na zagranie pod falę 3c. Sentyment pozostaje neutralny od dłuższego czasu i pozwala na szukanie pozycji krótkiej.


USD/JPY

Na wykresie USD/JPY widzimy bardzo ładny impuls spadkowy, który dotarł do linii poprowadzonej po wierzchołkach i strefy wsparcia w postaci ostatniego szczytu poprzedzającego wybicie ponad linię. Od kilku dni para rysuje odrzucające pin bary co może sugerować początek wzrostów w ramach fali 2B. Podstawowym scenariuszem jest ten zakładający kontynuację powstałej piątki spadkowej i budowę fali 3C.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku para odbiła się od linii Tenkan i obecnie znajduje w wąskiej chmurze pomiędzy SSB i SSA. Dwie linie powyżej ceny to własnie SSA i SSB, a ta poniżej to Tenkan. Liczę na ruch w kierunku SSA, czyli re-test Kijun na D1 i jej odrzucenie, co pozwoli na szukanie pozycji na H4 pod falę 3C i ruch w kierunku SSA na wykresie dziennym.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here