Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD dociera do kluczowej strefy oporu. Stefa ta zatrzymywała ruch wzrostowy na tej parze przez blisko dwa lata. Jeżeli spojrzymy na wykres h1 zobaczymy, że ruch w górę jaki powstał od dołka powoli się dopełnia. Istnieje duża szansa, że pojawi się korekta ostatnich wzrostów przed próbą ataku na wspomnianą strefą. Korekta taka mogłaby dotrzeć w rejony zniesienia 38.2 fali impulsu. W miejscu tym znajduje się  dodatkowo wsparcie w postaci górnego ograniczenia wybitego ostatnio trójkąta kończącego.

Sentyment pokazuje spowolnienie otwierania pozycji zarówno długich jak i krótkich. Widać, że nastawienie jest wyrażnie na korektę. Trzeba jednak pamiętać, że duża ilość pozycji krótkich będzie doskonałym paliwem dla wzrostów, jeżeli tylko zainicjowana zostanie próba ataku na strefę oporu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

USD/CAD

Na parze USD/CAD obserwujemy od kilku dni bardzo mocny impuls spadkowy, który dotarł do ważnej strefy wsparcia. Jej pokonanie otworzy drogę w kierunku kolejnej ważnej strefy, która znajduje się w rejonach poziomu 1,2830. Patrząc pod kątem fal na wykres, widzimy że znajdujemy się w fali trzeciej. Ze względu na miejsce w jakim się znajdujemy możliwe jest wygenerowanie korekty w ramach fali czwartej i ponowna próba ataku na wsparcie.

Bardzo dużą ilość pozycji krótkich otwierali mali gracze podczas ostatnich dynamicznych spadkach. Ruch ten był również wykorzystany do zamykania pozycji krótkich. Gracze liczą na obronę wsparcia i większy ruch w górę.


USD/JPY

Para USD/JPY podjęła wczoraj próbę ataku na strefę oporu w rejonach poziomu 112,0. Na wykresie h4 widzimy, że na chwilę próba ta wypadła pomyślnie. Jednak od razu pojawiła się kontra podaży. Duża świeczka spadkowa zanegowała na obecną chwilę wybicie. Powoli para zbliża się do linii poprowadzonej po ostatnich dołkach i lokalnego wsparcia w okolicach poziomu 111,700. Z tych poziomów może zostać zainicjowana kolejna próba ataku na strefę podażową. Jeżeli wsparcie i linia zostaną pokonane, otworzy się droga do większych spadków.

Niezdecydowanie co do dalszego ruchu widać w sentymencie. Ilość pozycji długich jak i krótkich po ostatnich wzrostach pozostaje na niezmiennym poziomie.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here