Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/USD

gbpusd300519

Para GBP/USD powoli kończy budować drugą falę spadkową. Do jej zakończenia brakuje podfali piątej, która właśnie się tworzy. Fala czwarta zakończyła się na lokalnej strefie oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,2740. Mamy więc dwie fale spadkowe, które są podobnej długości. Można je oznaczyć jako korektę ABC. W tym przypadku para po zakończeniu fali C, rozpocznie budowę wzrostowej fali 3C (fala 1A to impuls budujący się od ostatniego dołka). Fale te można również oznaczyć jako 123 i w tym przypadku po zakończeniu podfali piątej, zobaczymy wzrosty w ramach fali czwartej. Miejscem docelowym dla takiego ruchu, będą okolice poziomu 1.2800, gdzie znajduje się strefa podażowa i zniesienie 38.2 procent fali trzeciej. Po zakończeniu fali czwartej, zobaczymy wydłużoną falę piątą, która powinna doprowadzić do przełamania poziomu 1,2500.

gbpusd300519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po pokonaniu kluczowego wsparcia jakim była płaska i długa linia KIjun W1, kontynuuje spadki w ramach fali 3C. Obecnie nie widzę możliwości dołączenia się pod spadki. Jedynym takim momentem był re-test linii Tenkan D1, czyli fala czwarta fali 3C. Pozostaje czekać na reakcję pary na testowane obecnie wsparcie i budowę ewentualnej fali czwartej całego układu, lub na impuls wzrostowy, który rozpocznie budowę fali 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here