Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd300419

Na parze AUD/USD zgodnie z wcześniejszym założeniem, para po odrzuceniu linii poprowadzonej po ostatnich szczytach i wewnętrznej linii oporu, ruszyła w dół budując minimum falę c w korekcie prostej impulsu wzrostowego jaki wyrysował się na początku roku. Mamy więc impuls wzrostowy i rozbudowaną korektę, która jest połączeniem korekty nieregularnej z zigzagiem, którego falę c właśnie rysujemy. Obecnie para testuje ważną strefę wsparcia, a jej pokonanie może doprowadzić do pogłębienia spadków. Patrząc na ostatnią falę spadkową, widzimy, że jest ona trójką. Dlatego odbicie jakie oglądamy od kilku dni powinno być falą czwartą. Po jej zakończeniu, czyli po odrzuceniu obecnie testowanego górnego ograniczenia strefy wsparcia, powinniśmy zobaczyć jeszcze jedną falę spadkową. Taki ruch będzie zakończeniem fali c i możliwe, że całego układu korekcyjnego.

audusd300419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po wybiciu dołem z małej chmury spadkowej, pokonała długą i płaską linię KIjun W1, która jest teraz mocnym oporem. Para odbiła od przedłużonej linii SSB i obecnie testuje wspomnianą Kijun. Jej odrzucenie będzie okazją do szukania pozycji pod zagranie na falę piątą spadkowej fali c.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd300419

Para GBP/USD wybiła dołem z budującej się konsolidacji, która oparta była na dużym Inside Barze z wykresu tygodniowego. Obecnie para dotarła do strefy wsparcia i linii poprowadzonej po szczytach. Jeżeli powstanie odbicie, to miejscem do którego para powinna zmierzać jest dolne ograniczenie IB. Tam okaże się, czy mamy do czynienia z fałszywym wybiciem i para powróci do wnętrza IB tym samym dając nadzieje na kontynuację wzrostów, czy też odrzuci poziom i ruszy na południe. Odrzucenie poziomu może być dobrą okazją do zagrania pod kolejną falę spadkową. Patrząc całościowo na parę, to obecny ruch spadkowy może być łączoną korektą nieregularną, czyli korektą impulsu jaki wyrysował się od ostatniego dołka. W tym przypadku po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali 3C.

gbpusd300419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do bardzo ważnego wsparcia jakim jest długa i płaska linia Kijun W1. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych spadków. Jeżeli jednak parze uda się obronić linię i ruszyć w kierunku płaskiej SSB, szansa na scenariusz wzrostowy znacznie wzrośnie. Ba obecnym etapie, para tylko do obserwacji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here