Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd300120

Para EUR/USD dotarła wczoraj do górnego ograniczenia strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1000. Wsparcie wydaje się kluczowe, a jego pokonanie powinno doprowadzić do spadków i testu strefy wyznaczonej na ostatnim dołku. Obecnie para pozostaje zamknięta pomiędzy wspomnianą strefą popytową, a oporem wyznaczonym na przedłużonej, płaskiej linii SSB. Jeżeli para wybroni testowany obszar to cały układ spadkowy licząc od szczytu, zostanie zakończony. Będziemy mieli wtedy trójką spadkową, którą będzie można uznać albo za falę A albo falę B. W pierwszym przypadku, ewentualne wzrosty, które powinny zmierzać w kierunku tygodniowej linii Kijun, będą falą B większej struktury korekcyjnej. Po odrzuceniu linii zobaczymy spadek w ramach fali cB. W drugim przypadku, para zakończyła korektą ostatniej trójki wzrostowej, czyli falę B. Oznacza to wzrosty i ruch w kierunku szczytu w ramach fali C. Na razie pozostaję poza rynkiem. Czekam na wyraźną falę impulsu i spróbuję zagrać pod jej kontynuację.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy300120

Niewiele dzieje się na parze USD/JPY. Para od kilku dni walczy z tygodniową linią Tenkan i linią SSA chmury wzrostowej. Możliwe są oba przedstawione wcześniej scenariusze. Pierwszy zakłada, że ostatnia fala wzrostowa kończy ruch na północ. Oznacza to, że oglądane od przeszło tygodnia spadki, są początkiem większego ruchu w kierunku linii Kijun W1. Jeżeli parze uda się trwale zejść poniżej Tenkan W1 to przedstawiony scenariusz nabierze mocy. W drugim scenariuszu, w dalszym ciągu jesteśmy w korekcie impulsu wzrostowego. Mamy zakończoną falę a jego korekty. Oznacza to obronę Tenkan W1 i ruch w kierunku oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 109,500. Po jego odrzuceniu zobaczymy spadki w ramach fali c.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here