Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

auduas300119

Impuls wzrostowy jaki powstał na parze AUD/USD dotarł do ważnej strefy oporu. Strefa została odrzucona, a powstała korekta zakończyła się na lokalnym wsparciu. Pisałem niedawno odnośnie tej pary, że możemy mieć do czynienia z falą 2B jako korektą nieregularną i jeżeli para nagle nie zawróci to taki scenariusz będzie realizowany. Ostatnie dni to odbicie od wsparcia i chęć budowy kolejnej fali wzrostowej, która powinna przybrać postać fali 3C. Obecnie jednak mamy dopiero wyrysowaną trójkę wzrostową, dlatego do momentu pokonania ostatniego szczytu trzeba wstrzymać się z taką interpretacją. Do tego momentu możliwy jest jeszcze wariant z budową korekty prostej ostatniej fali spadkowej. Jeżeli jednak parze uda się przebić przez testowaną obecnie barierę podażową, to otworzy się droga w kierunku poziomu 0,7300 gdzie znajduje się kolejna strefa podażowa.

auduas300119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do łączonej płaskiej linii SSB i SSA D1, która stanowi mocną strefę oporu. Jej pokonanie otwiera drogę do budowy wzrostowej fali 3C. Będzie to równoznaczne z pokonaniem miesięcznej Tenkan i pozwoli na wzrosty na bazie fali 3C w kierunku poziomu 0,7300 lub nawet 0,7450 gdzie znajduje się obecnie KIjun Mn.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy300119

Para USD/JPY pozostaje w konsolidacji tuż pod kluczowym poziomem oporu. Para porusza się wewnątrz Inisde Bara. Wybicie z niego górą i pokonanie strefy podażowej, otwiera drogę do wzrostów w kierunku poziomu 110,500. Jeżeli jednak para odrzucie strefę, to na wykresie liniowym możemy mieć ciekawą sytuację. Powstanie wtedy piątka wzrostowa, którą będzie można oznaczyć jako falę 1A. W tym przypadku zapewne powstanie korekta na bazie fali 2B, która przetestuje poziom 108,700, a jego odrzucenie uruchomi scenariusz wzrostowy i budowę wzrostowej fali 3C. Drugi scenariusz to zakończenie ruchu wzrostowego już w tym momencie i wybicie z IB dołem. W tym przypadku możemy mieć do czynienia albo z zakończeniem korekty prostej ostatniego impulsu spadkowego i rozpoczęcie kolejnej fali w dół, albo z budową fali B większej struktury korekcyjnej.

usdjpy300119ichi

Na wykresie Ichimoku para dotarła to bardzo mocnej strefy oporu, co już podkreślałem nie raz, czyli do płaskiej długiej SSB W1 i SSA Mn. Do momentu ich pokonania nie ma co myśleć o scenariuszach wzrostowych. Na wykresie dziennym widzimy, że para balansuje z linią Tenkan, a zbliżająca się do ceny Chikou potwierdza ruch boczny. Konsolidacja zamknięta jest w IB, którego górnym ograniczeniem jest wspomniana linia SSA i SSB, natomiast od dołu jest to płaska przedłużona linia KIjun z wykresu dziennego. Pozostaje czekać na wybicie w którąś stronę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here