Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

 

eurusd291018

Para EUR/USD pokonała górne ograniczenie kluczowej strefy wsparcia i powoli zmierza do jej dolnego ograniczenia. To co powstaje od szczytu na razie jest trójką i w dalszym ciągu może być tylko korektą impulsu jaki wyrysował się w sierpniu. Druga podfala spadkowa jest również trójką. Buduje się Inisde Bar, który powinien być falą czwartą i po wybiciu z niego dołem powinniśmy zobaczyć falę numer pięć. W ten sposób będziemy mieli zakończony Zig Zag, czyli korektę prostą. Cały czas trzeba brać pod uwagę scenariusz z tworzącym się układem 1212. W tym przypadku, para po re-teście pokonanej strefy powinna ruszyć mocno w dół na bazie właściwej fali 3.

eurusd291018ichi

Na wykresie Ichimoku, para walczy z linią Kijun Mn (zielona przerywana linia). Na wykresie dziennym linia została oczywiście pokonana, ale do końca miesiąca zostały 2 dni, więc wszystko się jeszcze może zmienić. Obecnie szukam pozycji przy ewentualnym jej re-teście, co zbiegnie się z testem Teknan D1. Ich odrzucenie powinno pozwolić na zagranie pod wspomniany wcześniej układ 1212.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje spadki, które dotarły do kolejnej strefy popytowej. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku ostatniego dołka. W dalszym ciągu to co widzimy można oznaczyć w różny sposób. Ostatnia fala spadkowa, wydłużyła się co może oznaczać, że będzie falą trzecią. Może to być również fala c w fali B. Wszystko zależy od tego co zrobi para na obecnym poziomie. Jeżeli pokona go, będzie można z dużym prawdopodobieństwem zakładać budowę impulsu spadkowego. Dobrym miejscem do szukania pozycji pod spadki, będzie re-test pokonanego ostatnio wsparcia.

gbpusd291018ichi

Na wykresie Ichimoku, para dotarła do przedłużonej, płaskiej linii SSB W1. Jej pokonanie otwiera drogę do kontynuacji spadków. Jedynym obecnie sensownym miejscem do szukania pozycji, jest płaska linia SSB D1. Jeżeli powstanie korekta w jej okolice, będzie można szukać wejścia pod minimum falę piątą.


USD/JPY

Troszkę komplikuje się sytuacja na parze USD/JPY. Po impulsie spadkowym, który można oznaczyć jako falę 1A, oglądaliśmy próbę kontynuacji spadków. Nic z tego nie wyszło i para zatrzymała się na wsparciu. Od tego momentu oglądamy próbę wyciągnięcia w górę. Biorę pod uwagę dwa scenariusze. W pierwszym, para dokończy falę piątą fali C, czyli jeszcze raz przetestuje dołek. Powstanie wtedy albo skrócony Zig Zag, albo układ 1212. W drugim, trójka pozostanie trójką i będzie falą B w korekcie nieregularnej. W tym przypadku, zobaczymy z obecnych poziomów wzrosty w ramach fali C.

usdjpy291018ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para zatrzymała się na linii Kijun W1 (przerywana linia) i odbiła od niej ruszając w kierunku Tenkan D1. Re-test Tenkan, może być okazją do szukania pozycji pod kontynuację spadków w ramach fali piątej fali c. Moim scenariuszem podstawowym, jest jednak ten z korektą nieregularną, dlatego czekam na ruch w kierunku Kijun D1 i dopiero tam będę szukał pozycji pod spadki.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here