Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd290819

Na parze EUR/USD bez większych zmian. Para dotarła do górnego ograniczenia strefy wsparcia i obecnie pozostaje zamknięta pomiędzy dwiema strefami. Jeżeli para ma realizować scenariusz wzrostowy i wyrysować falę c w korekcie prostej, to obecny poziom jest dla takiego scenariusza kluczowy. Para powinna odbić i ruszyć w kierunku dziennej linii Kijun. Przetestować ją i odrzucić, co pozwoli na szukanie pozycji pod kolejną falę spadkową. Miejscem docelowym dla ewentualnej fali c, będzie linia SSA chmury spadkowej. Ruch w kierunku Tenkan W1 zaneguje taki scenariusz. W drugim scenariuszu zakładam, że ostatnia świeczka popytowa jaka powstała po odrzuceniu górnego ograniczenia strefy wsparcia, jest falą c w korekcie nieregularnej. W tym przypadku, para zakończyła już korektę i w najbliższym czasie zobaczymy spadki na bazie fali trzeciej. Problem z tym scenariuszem jest taki, że obecny spadek nijak ma się do początku fali trzeciej. Pozostaje obserwować korektę w kierunku dziennej linii Tenkan. Dopiero jej mocne odrzucenie powinno dać lepszy obraz na to z którym scenariuszem będziemy mieli do czynienia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy290819

Na parze USD/JPY para pozostaje w konsolidacji, która może być korektą ostatniego impulsu wzrostowego. Para obecnie testuje linię Tenkan D1. Jeżeli linia się utrzyma to możemy zobaczyć kontynuację wzrostów w kierunku tygodniowej linii Tenkan. Cały ruch wzrostowy uznaję obecnie za falę c w korekcie nieregularnej, czyli na korektę impulsu jaki powstał po odrzuceniu linii Kijun W1 i chmury spadkowej. Zakładam taki właśnie ruch i w przypadku odrzucenia wspomnianej linii, na niższym TF, będzie można szukać pozycji pod kolejną falę spadkową.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here