Naga Markets



“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Parze EUR/USD udało się wczoraj pokonać dolną linię formacji trójkąta oraz linie poprowadzoną po szczytach. Para dotarła do strefy oporu budując trójkę wzrostową. Jak wczoraj wspominałem pokonanie przez parę górnego ograniczenia strefy oporu w okolicach poziomu 1,1600 było równocześnie przełamaniem linii szyi odwróconej formacji głowy z ramionami. Jak można zauważyć na wykresie powyżej, ewentualna korekta w okolice pokonanego poziomu, może być prawym ramieniem większej formacji RGR. Jeżeli para odrzuci obecnie testowane poziomy i zacznie tworzyć falę 2B, przy re-teście okolic poziomu 1,1530 powinna pojawić się dobra okazja pod zagranie na falę 3C.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku widzimy, że para w dalszym ciągu nie może poradzić sobie z linią SSA Mn (zielona, obecnie testowana linia). Dopiero jej pokonanie pozwoli na kontynuację wzrostów. Liczę na korektę w kierunku SSB W1 i linii Tenkan W1 czyli na budową fali 2B. Są to również okolice linii Kijun D1 i jej re-test spróbuję wykorzystać do zagrania pod falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Zupełnie nic nie dzieje się na parze GBP/USD. Para nie utworzyła korekty prostej jak zakładałem wcześniej, ale od razu ruszyła w kierunku oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 1,2930. Wstępnie poziom został odrzucony. Cały ruch w górę, na niższym TF wygląda jak piątka z ostatnią falą załamaną. Jeżeli tak, to powinniśmy zobaczyć spadki w ramach korekty powstałego impulsu. Miejscem docelowym dla ewentualnych spadków powinien być poziom 1,2800.

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para walczy z płaską, przedłużoną linią SSB W1. Jej pokonanie pozwoli myśleć o ruchu w kierunku Tenkan W1. Na wykresie dziennym para dotarła do Kijun D1 i od niej odbiła. Kolejnym przystankiem dla spadków powinna być dzienna Tenkan. Obecnie wstrzymuję się z grą na tej parze do momentu większego ruchu ponad Kijun D1 lub spadku pod ostatni dołek.


USD/JPY

Bez większych zmian również na parze USD/JPY. Para pozostaje tuż nad dolnym ograniczeniem strefy oporu. Z falowego punktu widzenia, para powinna powoli kończyć falę czwartą tworzącego się impulsu. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć falę piątą, która może dotrzeć do górnego ograniczenia strefy. Po takim ruch spodziewam się korekty powstałej piątki i po jej charakterze będzie można powiedzieć z jakim ze wcześniej przedstawionych scenariuszy będziemy mieli do czynienia.

Na wykresie Ichimoku para utrzymuje poziomy tuż powyżej linii Kijun D1. Ewentualna piąta fala może dotrzeć do SSA D1, gdzie znajduje się również linia Tenkan W1. Odrzucenie poziomów powinna skutkować budową wspomnianej korekty lub kontynuacją spadków w ramach fali 3C. Pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here