Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD po bardzo dynamicznych wzrostach pokonała wczoraj pierwszy lokalny opór oraz górne ograniczenie trójkąta kończącego. Nastąpił re-test wspomnianej strefy i od tego momentu oglądamy dalsze wzrosty. Wykres pary dotarł właśnie do kolejnej strefy oporu. Patrząc na wykres pod kątem fal, widzimy że para znajduje się w fal trzeciej. Być może już z tych poziomów zostanie wygenerowana korekta w ramach fali czwartej. Miejscem docelowym dla całego ruchu powinien być poziom 1.1450 gdzie przebiega linia łącząca ostatnie szczyty.

Spoglądając na sentyment zobaczymy, że mali gracze dynamicznie wchodzą w shorty na obecnych poziomach. Jeżeli pojawi się reakcja na opór i odpowiednia formacja zapowiadająca spadki, poszukam pozycji krótkiej.


Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

 

GBP/USD

Para GBP/USD również znajduje się w bardzo mocnym ruchu wzrostowym. Po pokonaniu linii trendu, para przebiła się przez ważną strefę oporu i obecnie dotarła do lokalnej strefy podażowej. Ruch jest na tyle dynamiczny a takie tak się nie kończą, że bez problemu powinna poradzić sobie i z tym obszarem. Może powstać korekta z obecnych poziomów, ale i tak para zmierza w kierunku szczytu z połowy maja.

Obecny poziom oporu potwierdza nastawienie małych graczy. Co prawda część z nich ruch wzrostowy prawidłowo wykorzystała do otwierania pozycji zgodnych z momentum, ale większość jednak liczy na korektę i otwiera shorty lub uśrednia straty.


USD/CAD

Para USD/CAD po chwilowej korekcie, która przybrała formę korekty prostej i pokonaniu lokalnej strefy wsparcia ruszyła do głównego celu jakim są okolice poziomu 1.3000. Na tych poziomach rozegrają się dalsze losy pary na najbliższe być może tygodnie. Żeby zobrazować co mam na myśli posłużę się wykresem tygodniowym.

Widzimy na nim mocny impuls w dół zapoczątkowany na początku 2016 roku i można oznaczyć go jako falę 1A. Obecny ruch spadkowy po wybiciu z konsolidacji w jakiej para pozostawała przez prawie rok może być początkiem fali 3C.

Sentyment pokazuje, że spadek jaki oglądamy od kilku dni posłużył małym graczy do uśredniania pozycji długich. Część z nich na pewno liczy na obronę wsparcia, które własnie zaczynamy testować.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here