Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd290519

Para EUR/USD dotarła do dolnego ograniczenia strefy wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 1,1110. Wsparcie zostało wybronione Bin Barem, a para ruszyła w kierunku lokalnej strefy oporu, czyli poziomu 1,1210. Powstał impuls wzrostowy, który zakończony jest trójką. Po odrzuceniu poziomu 1.1210, para ponownie testuje górne ograniczenie wspomnianej strefy wsparcia. Ruch spadkowy jaki oglądamy od dwóch dni jest piątką i można brać pod uwagę scenariusz z budującą się falą c korekty nieregularnej. Oznacza to, że obecnie testowany poziom zostanie wybroniony, a para ruszy w górę budując wzrostową falę 3C. Celem dla takiego ruchu, będzie strefa podażowa znajdująca się w okolicach poziomu 1,1300. W ten sposób para albo zakończy falę B spadków zapoczątkowanych na początku roku, albo zacznie budową nowego impulsu wzrostowego. Zejście poniżej wybronionej ostatnio strefy, neguje scenariusz wzrostowy.

eurusd290519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że impuls wzrostowy, jaki powstał po odrzuceniu strefy wsparcia, dotarł do tygodniowej linii Tenkan. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy spadki. Para znajduje się pod linią Tenkan D1, a to oznacza, że kierunkiem obowiązującym jest spadkowy. Patrząc jednak na scenariusz jaki sobie nakreśliłem, czekam na obronę wsparcia i wyjście pary powyżej Tenkan W1. Na chwilę obecną, odpuszczam grę pod spadki, ale jeżeli para dokończy piątkę spadkową i przetestuje ponownie KIjun D1 od dołu, odrzucając ją, to wtedy scenariusz spadkowy wezmę pod uwagę.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy290519

Jak wspominałem we wcześniejszych wpisach, para USD/JPY wyrysowała od szczytu impuls spadkowy, który można wpisać w falę 1A. Po dotarciu do strefy wsparcia jaka znajduje się w okolicach poziomu 109,300, para odbiła budując potencjalną falę 2B. Korekta dotarła do lokalnej strefy podażowej, która została odrzucona. Od tego momentu oglądamy spadki, które wpisały się w piątkę. Mamy więc impuls, który jest piątką i będzie można to wykorzystać do zagrania pod kolejną falę spadkową. Obecnie para testuje ponownie wsparcie wyznaczone na ostatnim dołku i jeżeli zostanie ono wybronione, to spodziewam się korekty do najbliższej strefy oporu, czyli do poziomu 109,800. Tam będzie można szukać pozycji pod spadkową falę 3C.

usdjpy290519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Tenkan W1 i zbudowaniu piątki spadkowej, dotarła do kluczowego wsparcia, jakim jest linia KIjun W1. Spodziewam się odbicia w kierunku dziennej linii Tenkan, czyli budowy fali drugiej pierwszej fali spadkowej. Odrzucenie Tenkan D1, będzie okazją do szukania pozycji pod kontynuację spadków.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here