Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd290419

Para EUR/USD dotarła do kolejnej strefy wsparcia, której dolne ograniczenie przypada na poziom 1.1110. Obecnie oglądamy próbę odrzucenia poziomu i jeżeli się to uda to para powinna zmierzać w kierunku górnego ograniczenia strefy. Patrząc falowo, to para zakończyła falę c, która jest trójką, lub buduje falę czwartą fali c. Po jej zakończeniu, czyli teście i odrzuceniu górnego ograniczenia strefy, zobaczymy kolejną falę spadkową, czyli falę piątą fali c. W ten sposób będziemy mieli zakończony cały układ spadkowy. Pojawią się wtedy dwa scenariusze. W pierwszym, będziemy mieli do czynienia z układem 1212, a to oznacza korektę ostatniej fali spadkowej i kontynuację spadków w ramach właściwej fali trzeciej. W drugim, zakończona trójka będzie falą A, a ewentualna korekta, która powinna dotrzeć w rejony górnego ograniczenia kanału spadkowego, falą B. Po jej zakończeniu zobaczymy ruch w kierunku dolnego ograniczenia kanału. Wyjście ponad strefę znajdującą się w okolicach poziomu 1,1300 neguje scenariusze spadkowe.

eurusd290419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Tenkan W1, buduje kolejną falę spadkową. Jak wspomniałem wcześniej, możemy mieć do rozegrania dwa scenariusze. Jeżeli będzie to scenariusz zakładający budowę układu 1212, to para po zakończeniu obecnej fali powinna zbudować korektę, która przetestuje linię Kijun D1. Jej ewentualne odrzucenie będzie pierwszym sygnałem do jego realizacji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy290419

Para USD/JPY po odrzuceniu strefy oporu, ruszyła w dół pokonując linię poprowadzoną po dołkach i wsparcie wyznaczone na ostatnim szczycie. W piątek, para re-testowała pokonane poziomy i zostały one odrzucone Pin Barem. W dalszym ciągu możemy mieć do czynienia z dwoma scenariuszami. W pierwszym, oglądana fala spadkowa jest pierwszą falą rozpoczynającą większą korektę lub pierwszą falą korekty ostatniej fali wzrostowej. Kluczowym miejscem dla scenariusza spadkowego będzie poziom wsparcia znajdujący się w okolicach poziomu 111,000. W drugim scenariuszu, oglądana fala spadkowa jest falą c korekty nieregularnej. W tym przypadku, para albo odrzuci obecnie testowane poziomy i ruszy w górę w ramach fali trzeciej, lub po korekcie dobuduje falę c korekty prostej i dopiero wtedy ruszy w górę. Jeżeli nie jest to tylko korekta nieregularna, to każdy z tych scenariuszy można wykorzystać do zagrania pod minimum falę c w korekcie prostej.

usdjpy290419ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała ostatnio linię Tenkan D1. Obecnie para znajduje się na wsparciu, jakim jest przedłużona płaska Tenkan D1 i jeżeli wsparcie zostanie pokonane, to kolejnym celem dla pary powinna być linia Kijun D1, która zbiega się z tygodniową linią Tenkan.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here