Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Świąteczny marazm na rynkach. Para EUR/USD w dalszym ciągu przebywa w strefie oporu. Całkiem możliwe, że para wyjdzie nad niego tworząc falą piątą całego ostatniego ruchu wzrostowego. Jak widać na wykresie, ostatnia konsolidacja przypomina trójkąt i może być falą czwartą. Odrzucenie strefy to realizacja pozostałych dwóch wariantów z falami 1212 i falą C. W tym drugim przypadku powinniśmy zobaczyć test ostatniego dołka.

Sentyment wpisuje się w konsolidację i pozostaje neutralny. Wyjście ponad strefę oporu i jej re-test będzie okazją do longa. Natomiast mocne odrzucenie strefy, pozwoli na szukanie pozycji pod zakończenie korekty ABC.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD konsoliduje tuż nad ważną strefą wsparcia. Od kilku świeczek para zamknięta jest wewnątrz Inside Bara. Zakres ruchu jest coraz węższy, dlatego zbliżamy się do wybicia w którymś kierunku. Wybicie z IB górę pozwoli na ruch w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Jej pokonanie otworzy drogę do ostatniego szczytu. Natomiast wybicie dołem, to najprawdopodobniej test linii trendu.

Sentyment sprzyja shortom. Dlatego wybicie dołem z IB i pokonanie wsparcie będzie okazję pod większe spadki.


USD/JPY

Kolejna para na której nic ciekawego się nie dzieje. Mamy konsolidację tuż nad wewnętrzną linią wsparcia. Jej obrona powinna doprowadzić do wzrostów w kierunku kluczowej strefy oporu. Jeżeli parze nie uda się poziomu wybronić, należy spodziewać się spadków w kierunku poziomu 122.200.

Sentyment jest pro wzrostowy, dlatego odrzucenie testowanej obecnie strefy wsparcia będzie można wykorzystać do szukania pozycji długiej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here